سه شنبه، ۰۹ آبان ۹۶ - ۱۱:۲۸
کبدچرب

برای کبد چرب چه بخوریم ؟ بیماری کبد جز یکی از بیماری های است که خاموش و بی نشانه است و برای برای پیشگیری…

برای کبد چرب چه بخوریم ؟ بیماری کبد جز یکی از بیماری های است که خاموش و بی نشانه است و برای برای پیشگیری از مبتلا شدن به این بیماری اقدامات لازم را باید انجام داد.این بیماری هنگامی خودش را نشان میدهد که ذرات چربی قسمت های زیادی از سلول های کبدی را درگیر نموده اند.

اگر می خواهید کبدچربتان را درمان کنید باید بیماری های زمینه ی ایجادکننده آن را برطرف نمایید. در صورتی که پزشک عامل بروز بیماری را چاقی بداند ، فرد باید برای کم کردن چربی کبد حداقل از وزن خود ۵ کیلوگرم کم کند تا بتواند برای کبدچربی خود اقداماتی انجام داده باشد.

غذاهای زیادی هستند که سبب می شوند کبدتان آسیب ببیند و افراد  باید از خوردن آنها اجتناب کنند مانند غذاهای پرحجم و چرب ،دوغ همراه غذا، آب همراه غذا،غذای فریز شده ، نمک زیاد ، ترشیجات ،سیر داغ، پیاز داغ،چای ، سرخ کردنی ها ، تخم مرغ،تنقلات شور ، دارو ، پفک ، یخمک ، روغن سرخ کردنی ، شیرینی ،  رب ، سس و …

غذاهای زیادی هستند که برای کبد مفید هستند مانند : انواع مرکبات ، غلات سبوس دار، میوه جات ، لیمو ترش،آب (آب برای بدن بسیار ضروری است و توصیه می شود که روزانه افراد ۶ لیوان را مصرف کنند که حتما باید نیم ساعت پیش از غذا و دو ساعتونیم بعد از غذا نوشیده گردد)، مصرف روزانه ۴-۵ واحد سبزیجات ، ترشیجات طبیعی مانند زرشک و شاتوت.

What to eat for fatty liver

برای پیشگیری از کبد چرب شیوه های زیادی وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کنیم:

۱)چایی سبز را برای پیشگیری از تجمع چربی استفاده نمایید.

۲)پایین آوردن میزان جذب چربی با خار مریم

۳)متابولیسم بدن را با زنجبیل بالا ببرید

۴)جایگزین کردن سویا با گوشت قرمز

۵)مصرف آب لیمو را فراموش نکنید

۶)از زردچوبه غافل نشوید

۷)استفاده از عرقیات گیاهی را فراموش نکنید

۸)از قهوه برای کبد چرب استفاده کنید.

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *