دوشنبه، ۰۲ بهمن ۹۶ - ۰۹:۳۱
عفونت

از کجا بفهمیم بدنمان عفونت دارد ؟ عفونت به عنوان یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر کسی به وجود بیاید ولی…

از کجا بفهمیم بدنمان عفونت دارد ؟ عفونت به عنوان یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر کسی به وجود بیاید ولی اگر سریع علائم آن را تشخیص بدهیم میتوانید به پزشک مراجعه نمایید و درمان را آغاز کنید معمولا برای افراد این سوال به وجود می آید ” از کجا بفهمیم بدنمان عفونت دارد ؟ ” . یکی از عفونت های که شایع است ، عفونت ادراری می باشد که در ادامه به آن اشاره شده است.

علائم تشخیص عفونت

  • سوزش ادرار
  • تکرر ادرار
  • احساس فوریت در دفع ادرار
  • گاهی درد پهلوها و تب

در آزمایش نمونه ادرار بیمار ، گلبول سفید و باکتری مشاده می شود.  وجود باکتری فاقد گلبول سفید یا علائم ادراری در بیمار این امکان را دارد که به علت آلودگی نمونه باشد.

علائم عفونت ادراری در کودکان نیز به سن آنها وابسته است. یکی از علت های که سبب ایجاد عفونت اداری می شود ریفلاکس یا برگشت ادرار است. زمانی که ادرار از مثانه به سمت بالا برگردانده شود را برگشت اداری می گویند. این بیماری بسیار مهم می باشد چون این امکان را داشته است سبب شود کلیه ها کار نکنند و البته تخریب را به همراه داشته باشد.

چگونگی درمان

معمولا درمان در عفونت های که میزان آنها کم است به صورت سرپایی صورت می گیرد و برای بیمار آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می گردد اما در مواقعی که میزان عفونت زیاد است مخصوصا در پیلونفریت درمان با آنتی بیوتیک تزریقی و بستری صورت می گیرد. افزون بر این موارد برای اینکه علائم بیمار نیز کاسته شود از داروهای مسکن استفاده می گردد. انتخاب آنتی بیوتیک به موارد متفاوتی بستگی داشته است که می توان به مواردی مثل سن بیمار ، عامل های احتمالی ایجاد بیماری ، وضعیت بیمار ، شیرده بودن و … اشاره کرد. وقتی درمان با آنتی بیوتیکی  مناسب انجام شود ، علائم بیمار و تب او نیز پس از دو یا سه روز بهبود خواهد یافت.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *