دوشنبه، ۱۴ آبان ۹۷ - ۰۵:۴۱
کدام کشور را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

کدام کشور را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟ موضوع مهاجرت یکی از موضوعاتی می باشد که امروزه شاید نسبت به گذشته پر رنگ تر…

کدام کشور را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟ موضوع مهاجرت یکی از موضوعاتی می باشد که امروزه شاید نسبت به گذشته پر رنگ تر شده باشد البته به این معنی نیست که در گذشته افراد مهاجرت نمی کردند اما شاید بتوان گفت که هم اکنون رنگ و بوی دیگری گرفته است. بسیاری از افراد وقتی تصمیم می گیرند تا به کشور دیگری بروند، در انتخاب کشور مقصد سردرگم می شوند و با این سوال روبرو می شوند که کدام کشور را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟ برای رسیدن به جواب با روزباتو همراه شوید…

۱)فنلاند

یکی از کشورهای می باشد که ایرانیان زیادی برای مقصد خود آن را انتخاب می کنند. اگر برای تحصیل می خواهید به کشور فنلاند بروید بهتر است بدانید که میزان هزینه های تحصیلی در همان شروع تحصیل از دوره های پی دبستانی تا تحصیلات تکمیلی در این کشور پایین است و هر کسی میتوانید راحت تر در فنلاند درس بخواند. هزینه های دیگری را مثل کتابهای درسی، ایاب و ذهاب، غذا و… را دانشگاه برای دانش آموزان تامین می کند.

در هر صورت بهتر است بدانید که اگر به دنبال یک جای امن برای زندگی،پایین بودن هزینه ی تحصیلی، طبیعت زیبا هستید، فنلاند از بهترین گزینه ها به شمار می رود.

فنلاند

۲)اتریش

اینکه ما برای مهاجرت خودمان کدام کشور را انتخاب کنیم قطعا به نیازهای ما و خواسته مان مرتبط است و به صورت قطعی نمی توان اعلام کرد که کدام کشور نسبت به دیگری برتری دارد. اما کشورهای معرفی شده در این پست به عنوان بهترین ها با توجه به شرایط مختلف مطرح می شوند.

کشور اتریش از نظر کیفیت آموزشی در جهان رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است و اگر به این دلیل میخواهید مهاجرت کنید پس بهترین گزینه به شمار می رود. البته بسیاری از افرادی که به اتریش سفر کرده اند ، از رعایت بهداشت در این کشور نیز شگفت زده شده و برایشان این موضوع بسیار جالب است.

۳)نیوزیلند

این کشور از نظر مسائل مختلفی همچون تحصیلی، بهداشت، تفریحی توانسته است به رتبه ی قابل قبولی برسد و بسیاری از افرادی که به نیوزیلند سفر کرده اند از انتخابشان رضایت داشته اند.

در کشور نیوزیلند مردمانی زندگی می کنند که به مهربانی و صمیمی بودن شهرت زیادی داشته اند و در واقع عادت کردن به خلق و خوی این مردم و آداب و رسوم شان کار سختی نیست.

۴)سوئد

برای افرادی که به دنبال شرایط تحصیلی خوب هستند،سوئد پیشنهاد خوبی می باشد. از نظر امکانات اموزشی و مراقبت از کودک مورد تایید والدین زیادی است و همچنین توانسته جایگاه خوبی از نظر سلامت عمومی و بهداشت در دنیا بدست آورد. سوئد به عنوان چهارمین کشوری است که برای ایرانیان مقصد خوبی برای مهاجرت به شمار می رود.

سوئد

۵)آلمان

حتما شما هم نام آلمان را به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت شنیده اید. سالیان افرادی زیادی هستند که تلاش می کنند خودشان را به هر طریقی به کشور المان برسانند. این کشور نیز از لحاظ امنیت و سلامت عمومی رتبه خوبی داشته و همچنین از لحاظ امکانات اموزشی و تحصیلی و همچنین کیفیت آن ها جز کشورهای برگزیده جهان به شمار می رود.

۶)فرانسه

این کشور نیز از بهترین مقصدها برای مهاجرت است که میتوان گفت از نظر هزینه های تحصیلی بسیار عالی است و همچنین در مراقبت از کودک در رتبه خوبی قرار دارد که در نظرسنجی های متعددی والدین زیادی این موضوع را تایید کرده اند.

بیشتر افرادی که در فرانسه زندگی می کنند به زبان انگلیسی صحبت می کنند ولی اگر میخواهید بر روی این کشور برنامه ریزی کنید بهتر است به دنبال یادگیری زبان فرانسوی باشید.

۷)لوکزامبورگ

هفتمین کشور برای مهاجرت لوکزامبورگ است که میتوان در یک جمله گفت: شرایط زندگی به صورت کلی در این کشور نارضایتی های را به همراه ندارد و تقریبا همه چی رضایت بخش است از سلامت عمومی و بهداشت خانواده تا تحصیلی که توانسته جز بهترین رتبه های جهان باشد.

۸)کاستاریکا

شاید کم تر نام این کشور را برای مهاجرت شنیده باشید ولی یکی از بهترین کشورها برای ایرانیان به شمار می رود. این کشور عنوان هپی لند (کشور شاد) را به خود اختصاص داده و اگر میخواهید به کشوری سفر کنید که شادی را در آن داشته باشید، کاستاریکا یکی از بهترین گزینه هاست.

کاستاریکا 

۹٫ ایتالیا

ایتالیا جز کشورهای است که افراد می توانند نسبت به دیگر کشورهای اروپایی به صورت قانونی اقامت آن را بدست بیاورند. البته بهتر است بدانید ایتالیا از نظر اقتصاد دچار ضعف های می باشد و اگر به دنبال کسب و کار هستید این کشور چندان رضایت بخش نیست.

افرادی که به دنبال ویزای دائم هستند می توانند خانه ی اجاره کنند یا بخرند و با ۵ سال اقامت قانونی به ویزای دائمی دست پیدا کنند. ایتالیا مقصد خوبی برای معماران و هنرمندان به شمار می رود.

۱۰)آرژانتین

یکی از کشورهای که به عنوان مهاجر پذیرترین کشور جهان محسوب می شود، آرژانتین است که کسب ویزای دائم تنها پس از دو سال اقامت در آرژانتین انجام می شود.

۱۱)نروژ

افرادی که می خواهند به یکی از صلح آمیزترین کشورهای جهان سفر کنند، نروژ را انتخاب می کنند. این کشور دارای مردمانی ارام و خندان است که البته دلیل آن برخورداری از رفاه و استانداردهای زندگی است. پس از اینکه سه سال در این کشور زندگی کردید می توانید درخواست خودتان را برای اقامت دائم اعلام کنید. در نروژ خبری از جنایت های بزرگ یا دزدی نیست.

نروژ

۱۲)کانادا

حتما شما بارها نام کانادا را در خصوص مهاجرت شنیده اید. این کشور به دلیل برخورداری از نرخ پایین تورم، دارا بودن نیروهای متخصص و ماهر، خدمات اموزشی مناسب و با کیفیت و… توانسته است به عنوان بهترین کشورها در خصوص مهاجرت به شمار بیاید. اگر دارای تخصصی هستید که به صورت حرفه ی بر آن مسلط می باشید میتوانید از این کشور اقامت دریافت کنید.

۱۳)برزیل

آخرین کشور در این لیست ، برزیل است که شما می توانید برای مهاجرت خود آن را انتخاب نمایید. برزیل از مردمانی تشکیل شده که بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند.به صورت کلی می توان گفت هزینه زندگی در این کشور متوسط است و از امکانات خوبی برخودار است.

کدام کشور را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟ توصیه می شود پیش از اینکه بخواهید انتخابی را انجام بدهید حتما به صورت دقیق ،شرایط آن کشور را با شرایط خودتان مقایسه کرده و سپس انتخاب نمایید.

لینک های مرتبط : 

بهترین محله های استانبول برای زندگی

نام شهرهای ترکیه

جاذبه های گردشگری کشور ترکیه

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *