چهارشنبه، ۰۹ اسفند ۹۶ - ۰۲:۱۹
خواندن قرآن

کدام سوره باعث آرامش میشود؟ یکی از بهترین کارهای که می تواند ما را به آرامش برساند خواندن قرآن و ادعیه ها است. قرآن…

کدام سوره باعث آرامش میشود؟ یکی از بهترین کارهای که می تواند ما را به آرامش برساند خواندن قرآن و ادعیه ها است. قرآن کتابی است که سراسر معجزه است و اگر می خواهیم از این اعجاز بهره مند شویم باید روزانه قرآن بخوانیم.

لازم است بدانید که هر سوره ی را می توان برای شرایطی خاصی بخوانید. سوره حمد را می توان یکی از سوره های دانست که واقعا معجزه می کند.

رسول خدا(ص) می فرماید که اگر سوره حمد را در یک کفه ترازو و باقی سوره ها را در یک کف دیگر قرار بدهیم، سوره حمد، هفت برابر سنگین تر خواهد بود.سوره حمد، سوره ی است که برای درمان همه آلام جسمی و روحی بسیار بسیار موثر است.

رسیدن به آرامش

شما به هر طریقی که قرآن بخوانید می توانید به آرامش برسید ولی اگر میخواهید آرامش قوی در خود ایجاد کنید همیشه این ذکر را تکرار نمایید:

” ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّةَ إلّا باللهِ العَلِیِّ العَظیم “

این ذکر در رساندن شما به ارامش نقش مهمی را ایفا می کند.

در کتاب هدیه احمدی،میرزا احمد آشتیانی (ره) اینگونه نوشته است که علامه طباطبایی صاحب تفسیر المیزان فرموده اند : اگر می خواهید به ارامش برسید دستتان را روی سینه بگذارید و در حالت نشسته و ایستاده چندین بار آیه ۲۸ سوره رعد را قرائت نمایید.

«الذّینَ امَنوا وتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِ الله تَطمَئِنُ القلوب »

سوره ها و دعاهای زیادی وجود دارد که شما می توانید در زمان های که به آرامش نیاز دارید آنها را مطالعه کنید مثل :

دعای کمیل ، دعای ندبه ، دعای مکارم الا خلاق، زیارت عاشورا ، مناجات شعبانیه، زیارت جامعه ی کبیره که قرائت آنها می توانند اضطراب و پریشانی را از شما دور کنند.

کدام سوره باعث آرامش میشود؟ البته در روزهای جمعه برای رهایی از پریشانی و اضطراب می توانید سوره ی احقاف را بخوانید و همیشه خواندن سوره قدر را فراموش نکنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *