پنج شنبه، ۲۳ آذر ۹۶ - ۰۲:۴۸
نهنگ سفید

بازی نهنگ سفید : حتما شما هم تا به امروز نام بازی نهنگ سفید یا بازی نهنگ آبی را شنیده اید و می دانید جز…

بازی نهنگ سفید : حتما شما هم تا به امروز نام بازی نهنگ سفید یا بازی نهنگ آبی را شنیده اید و می دانید جز بازی های است که جنجال های زیادی را به پا کرد و سبب شد تا عده ی کنجکاو شوند و به سراغ این بازی بروند و البته در بسیاری از کشورها طرفداران زیادی را بدست آورد.نام بازی نهنگ سفید یا نهنگ آبی به این دلیل گذاشته شده است که نهنگ های آبی به شکل دسته جمعی برای خودکشی تصمیم می گیرند.

نحوه ی انجام بازی

نحوه ی انجام بازی نهنگ سفید یا آبی به این صورت است که در زمان پنجاه روزه ی انجام می شود و در آن زمان به فرد دستوراتی داده می شود که باید آنها را در این زمان انجام بدهد و در آخرین مرحله از این بازی از فرد خواسته ی شود که برای اینکه بازی به پایان برسد باید خودکشی کند. شاید در نگاه اول خنده دار باشد و به خودتان بگویید که چه کسی حاضر است چنین کاری انجام بدهد ولی همین بازی افرادی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

نهنگ آبی

در سال ۲۰۱۵ اولین قربانی از این بازی جان خود را از دست داد و لازم است بدانید اولین بار در سال ۲۰۱۳ در شبکه های اجتماعی این بازی به واسطه گروهی به نام VKontakte که با نام گروه مرگ شناخته می شدند، تبلیغ گردید.

چه کسی نهنگ آبی را مخترع کرد؟

فیلیپ بوداکین نام شخصی است که مدعی است این بازی را اختراع کرده است او که قبلا دانشجوی روان شناسی بوده و از دانشگاه اخراج شده است.هدف او از اختراع این بازی ، پاکسازی کردن جامعه از افراد بی مصرف بوده است.بعدها فیلیپ بوداکین به جرم ترغیب شانزده دختر نوجوان به خودکشی دستگیر شد. متاسفانه این بازی در بین نوجوان محبوبیت زیادی بدست آورده است و والدین همواره از این موضوع نگران سلامتی فرزندانشان هستند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *