سه شنبه، ۰۲ آبان ۹۶ - ۰۹:۳۵
اهدای عضو

انجمن اهدای عضو ایرانیان : اهدای عضو به معنای این است که یک فرد اجازه می دهد تا عضوی از بدن او به فرد…

انجمن اهدای عضو ایرانیان : اهدای عضو به معنای این است که یک فرد اجازه می دهد تا عضوی از بدن او به فرد اهدا شود این پیوند می تواند زمانی صورت بگیرد که شخص زنده است یا بعد از فوت او صورت بگیرد.

عمل های پیوند شامل پیوند کبد ، پیوند کلیه ، پیوند قلب ، روده ، ریه ، پوست و … می شود. پیوندهای مانند یکی از کلیه ها می تواند زمانی صورت بگیرید که شخص در قید حیات است ولی بیشتر پیوندها به گونه ی هستند که بعد از فوت شخص انجام می گیرند. 

چگونه در سایت انجمن اهدای عضو ایرانیان ثبت نام کنم؟

وب سایت انجمن اهدای عضو ایرانیان ، آماده شده است تا اگر شخصی تصمیم گرفت که برای اهدای عضو ثبت نام کند بتواند در این سایت به راحتی مراحل ثبت نام را انجام بدهد و کارت اهدای عضو را دریافت نماید. جالب است بدانید که هر فرد مرگ مغزی می تواند سبب ایجاد نجات جان ۸ نفر گردد.

برای ثبت نام در سایت انجمن اهدای عضو ایرانیان باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱)ورود به بخش ثبت نام انجمن اهدای عضو ایرانیان

۲)وارد کردن اطلاعات فردی به صورت صحیح 

۳)پرینت نمودن کارت اهدای عضو ( در صورت تمایل)

افرادی که در سایت ثبت نام می کنند سریعا وارد سامانه کشوری اهدای عضو می شوند و در آن ذخیره می گردند. لازم است بدانید که در تمامی بیمارستان ها این سامانه قابل دسترس است و در بیمارستان ها امکان جستجوی نام افراد مرگ مغزی بستری در بیمارستان ها وجود دارد.

در صورتی که بتوان اطلاعات صحیحی را در مورد موضوع اهدای عضو افراد مرگ مغزی به دیگران ارائه داد می توان سبب بالا رفتن اطلاعات جامعه ،فرهنگ سازی درست،بالا بردن رضایت خانواده افراد مرگ مغزی و …. شد و در نهایت نجات جان افراد بیشتری را می توان تضمین کرد.

متاسفانه شاید هنوز در ایران به دید دقیق و صحیحی از این پیوندها نرسیده باشیم که امید است با فرهنگ سازی صحیح و درست این موضوع را در تمام کشور گسترش بدهیم و کمتر از گذشته شاهد از دست رفتن عزیزانمان باشیم.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *