قهوه سبز یکی از محصولاتی است که امروزه برای کاهش وزن و لاغری توصیه می شود. قهوه سبز در واقع همان قهوه معمولی است که به صورت خام می باشد و سبز رنگ است. سبز رنگ بودن قهوه سبز نشان کال بودن و بو ندادن شدن قهوه است و از نظر طعم همانند قهوه معمولی نیست.

اگر بخواهید برای لاغری از قهوه سبز استفاده کنید باید این نکته را در نظر بگیرید که هیچ چیز نمی تواند شما را یک شبه لاغر کند و به وزن ایده آل برساند.کافئین از دسته موادی است که سبب کاهش وزن می شود و در قهوه سبز نیز مقدار کمی کافئین وجود دارد و در نهایت به کاهش وزن کمک میکند.

هر چیزی را باید به تعادل مصرف کرد ، برخی از افراد فکر می کنند که مصرف زیاده از حد قهوه سبز سبب می شود تا سریع تر لاغر شوند ولی نباید روزانه بیش از 3 بار قهوه سبز مصرف کنید زیرا این مقدار مصرف نمی تواند هیچ تاثیری در کاهش وزن نخواهد داشت.

خواص قهوه سبز شامل چه موادی است ؟

لازم است بدانید که قهوه سبز نوعی آنتی اکسیدان قوی داشته است که تحقیقات و مطالعات نشان میدهد این ماده می تواند سبب تنظیم فشار خون شود و البته که قهوه سبز می تواند به مقاومت نسبت به انسولین و کنترل قند خون نیز کمک کند.

قهوه سبز

برخی از متخصصان می گویند مصرف قهوه سبز علاوه بر مواردی که گفته شد می تواند تا حدودی به دفع صفرا  و کاهش کلسترول در بدن نیز کمک کند و همچنین مانع جذب قند شود و در نهایت این اختلالی که در جذب قند بدن اتفاق می افتد موجب می شود انرژی زیادی به بدن وارد نکردد و سبب لاغری گردد.

اگر می خواهید از تمامی خواص قهوه سبز برخوردار باشید به شما توصیه می کنید مصرف آن را به صورت متعادل رعایت نمایید.