سحر دولتشاهی جز یکی از افرادیست که این روزها خبرهای زیادی در مورد ایشان به گوش رسید و حاشیه های زیاد به دنبال داشته است.

سحر دولتشاهی یکی از بازیگران کشور ایران است که در تجربه های زیادی در سابقه بازیگری خود داشته است. ایشان در 16مهرماه سال 1358 در شهر تهران متولد شده است و اصالتا تهرانی است و تحصیلات ایشان در مدارک لیسانس ادبیات نمایشی و لیسانس مترجمی زبان فرانسه است.

از سال 1384 فعالیت خود را شروع کرده است و در همان سالها در فیلم چهارشنبه سوری (ساخته آقای فرهادی) حضور داشته است و پس از آن در سال 1388 با آقای رامبد جوان همبازی شده است که نام فیلم مسافران (به کارگردانی رامبد جوان) بود .

در سال 1390 با بازی در فیلم طلاومس توانست به عنوان نامزد جایزهٔ بهترین بازیگر نقش دوم زن  چهاردهمین جشن خانهٔ سینما شناخته شود.

سحر دولتشاهی توانست با بازی در چند فیلم و سریال به خوبی در میان مخاطبان شناخته شود و شهرت خوبی بدست بیاورد.در سال 87 با رامبد جوان ازدواج کرد که آشنایی آنها به واسطه دوستان مشترکشان در تئاتر بود.

مادر خانم دولتشاهی نائیب رئیس فدراسیون شنا بوده و پدرش مهندس می باشد که فعالیت های در تورهای دوچرخه سواری در ایران و خارج از کشور داشته است.

سحردولتشاهی

 

سحر دولتشاهی و ماجرای طلاق

خانم دولتشاهی در سال 93 به زندگی مشترک با رامبد جوان پایان داده بود ولی این خبر تا جایی بی سروصدا بود که هیچ کدام از این دو هنرمند در مورد طلاقشان صحبتی نکردند. او همسردوم آقای جوان بود که پیش از ازدواجشان رامبدجوان تجربه ناموفقی دیگر از زندگی مشترک را داشته بود.

چندی پیش خبری در شبکه های مجازی دست به دست شد که حاکی از آن بود که سحر دولتشاهی با همایون شجریان ازدواج کرده است ولی هیچ واکنشی از سوی این دو هنرمند نسبت به این خبر منتشر نشد و نه خبر را تایید و نه تکذیب کردند.