یکی از مسائلی که خانم های بسیاری با آن مواجه هستند عفونت واژن می باشد. زمانی که ترشحات خانم ها بی بو و بی رنگ باشد به عنوان ترشحات طبیعی هستند ولی اگر این ترشحات خارش ، بو ، سوزش را به همراه داشته باشند باید برای درمان آنها اقدامات لازم را انجام داد. در چنین شرایطی راهکارهای متنوعی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ولی اگر فکر می کنید مشکل جدی است باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

خانم های عزیز باید دقت داشته باشند که هر ترشحی ، عفونت نیست  و برخی از این ترشحات به صورت طبیعی در دستگاه تناسلی وجود داشته اند. خانم ها در نیمه دوم دوران قاعدگیشان ترشحات هورمونیشان بالا می رود که از دهانه رحم می باشد و کاملا بدون درد، بو و رنگ هستند. در این دوران میزان ترشحات بیشتر و غلیظ تر می شود یعنی 14 روز دوم دوران قاعدگی خانم ها.

عفونت دستگاه تناسلی چیست؟

زمانی که از عفونت صحبت می کنیم یعنی دفع رطوبت و ترشحات غیر طبیعی رحم است.در خانم های باردار نیز ترشحاتی دیده می شود که در اوایل بارداری دارای رنگ و سوزش و بو نیست و این موضوع تا حدودی طبیعی است و اقدامات خاصی برای آن نباید انجام داد.

ترشحاتی غیر طبیعی هستند که می توانند به دلیل یک ماده زاید در کل بدن ناشی شده باشند و به دلیل اینکه ترشحات در بدن خانم ها به عنوان یک پاکسازی عمل می کند می تواند به نشانه مهم به شمار بیاید. زمانی که میزان یک ماده در بدن بالا رود ، طبیعت بدن این مورد را درک می نماید و به وسیله ترشحات دستگاه تناسلی آن را دفع می نماید.

روش درمان عفونت های زنانه با طب سنتی

در صورتی که ترشحات شما خارش و سوزش داشته باشد می توانید یک لگن آماده کنید و نصف اسکان سرکه سیب طبیعی به همراه آب درون آن بریزید و برای 20 دقیقه درون آن بنشینید. علاوه بر آن می توانید با این محلول خودتان را بشوید.

گل سرخ ، پنیرک ، بابونه ، ختمی را به اندازه یکسان با هم مخلوط کنید و مقداری از آن را با 4 لیوان آب بجوشانید و صاف نمایید.حالا این مواد آماده شده را در یک لگن بزرگ پر از آب گرم بریزید و برای بیست دقیقه در آن بنشینید.