امروزه عشق های دیده می شود که تنها یک طرف به شخص مقابل علاقه دارد و گاه همین موضوع سبب ایجاد مشکلات جدی مانند اسیدپاشی ، رفتارهای جنون آمیز و … می شود.البته عشق های یک طرفه تنها به این زمان بر نمی گردد و از گذشته ها نیز در بین معشوقه ها دیده شده است.

عشق یک طرفه عشقی است که در آن میل به معشوق امری ذهنی می باشد به این معنی که عاشق در فرض ها و افکار خود به معشوقش علاقه مند می گردد و در واقع از احساساتی که دارد ، اطلاعی نداشته است.

حالا سوال اینجاست که اگر شخصی را دوست داریم ولی او ما را دوست نداشته است چه باید بکنیم؟

1)پذیرش واقعیت را اولویت کارتان قرار دهید

زمانی که یک شخص عاشق می شود فکر می کند که اگر به معشوقش نرسد قطعا خوشبخت نخواهد شد ولی باید درک کنیم که زندگی با یک عشق یک طرفه (کسی که دوستمان ندارد) نمی تواند برای ما خوشبختی و خوشحالی را به همراه داشته باشد. به جای اینکه به فکر زندگی با شخصی باشیم که متعهد ما نیست بهتر است عاقلانه برخورد کنیم .

2)گذشته را هر چه سریع تر فراموش کنید

با اینکه اینکار راحت نیست ولی باید بدانید که گذشته ها را می توان فراموش کرد در صورتی که خودتان تصمیم جدی بگیرید. تا می توانید هر چیزی که شما را به یاد گذشته می اندازد دور بریزید خودتان را خالی کنید و در صورتی که فشار روحی بر شما وارد است گریه کنید. سعی کنیدکارهای را انجام بدهید که شما را از گذشته دور کند و ذهنتان را مشغول نماید .

3)عاشق شوید 

اگر عاشق کسی باشید که شما را دوست ندارد هر چقد هم به دنبال او بروید باز هم به نتیجه نمی رسید. سعی کنید عاشق کسی باشید که دوستتان داشته باشد و عشقتان دو طرفه باشد.اگر عجله نکنید قطعا در زندگی عاشق کسی می شوید که خوشبخت خواهید شد و دو طرفه بودن عشقتان پایداری آن را ثابت می کند.