ضربه به سر :  شاید در بسیاری از موارد ضربه به سر وارد شود ولی آن ضربه توسط افراد نادیده گرفته شود. جالب است بدانید همین ضربه های که از دید شما شاید کم اهمیت به نظر آید سبب ایجاد مشکلات متعددی شود و حتی گاهی بیمار را تا اخر عمر دچار اختلال های روانی سازد.

آسیب مغزی زمانی برای افراد پیش می آید که جسمی به صورت ناگهانی و شدید به سرشان برخورد کرده باشد که می تواند به شکل خفیف یا متوسط و شدید باشد.اگر فرد دچار آسیب مغزی خفیف شده باشد هوشیاری خود را داشته است و این امکان وجود دارد که برای چند ثانیه ی هوشیاری خود را از دست بدهد. ولی اگر آسیب مغزی به صورت متوسط و شدید باشد دیگر شخص در زمان طولانی هوشیاری نخواهد داشت.

لازم است بدانید در اکثر موارد زمانی که ضربه ی به سر وارد می شود در همان زمان علائم جدی از خود نداشته است و در سن بالا می تواند به بیماری های صرع و سردرد ختم شود.

علائم هشدار دهنده ضربه سر

پروفسور علی گرجی می گوید که  حتی ضربه های خفیفی که به سر وارد می شوند می توانند سبب شود که مشکلات جدی  و جبران ناپذیری برای افراد به وجود بیاید و به عنوان یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که سلامت افراد را به خطر می اندازد.

تهوع و استفراغ، سردرد ، گیجی ، از دست دادن تعادل ، اختلال در خواب ، خستگی ، مشکلات حافظه ، تاری دید می تواند از جمله مهم ترین علائمی باشد که به عنوان هشدار دهنده به سر شناخته شده اند.

پروفسور گرجی همواره می گوید که اگر چنین علائمی را در شخصی مشاهده کرده اید حتما باید آن را با مراکز درمانی انتقال دهید و نبود ورم و خونریزی دلیل بر این نیست که مشکلی وجود نداشته بلکه عواقب و پیامدهای ضربه به میزان شدت آن بستگی داشته است.

در ادامه با روزباتو همراه باشید…