درمان خارش گوش : یکی از مشکلات ازاردهنده است که برای ما پیش می آید. اگر در جمعی حضور داشته باشیم طبیعا از اینکه انگشتمان را در مجاری گوش فروکنیم خجالت می کشیم و مجبوریم به نحوه ی اینکار را انجام بدهیم. خارش گوش ممکن است بر اثر چرک ، عفونت و … باشد. البته لازم است بدانید که خارش گوش در بیشتر مواقع می تواند به صورت خانگی درمان شود و نیازی به مصرف داروی خاصی ندارد.

درمان های خانگی در خارش گوش

1)برگ ریحان : شما می توانید برای درمان خارش گوش ، عصاره ی چند برگ ریحان را بگیرید و چند قطره از آن را در گوش بریزید . زمانی که اینکار را چند بار انجام بدهید می توانید عفونت گوش را درمان کنید.

2)روغن نعناع: نعناع جز داروهای موثری است که در درمان عفونت گوش موثر می باشد.شما می توانید روغن نعناع را در خارج از گوش بمالید همچنین می توانید یک بطری روغن نعناع را کنار گوشتان نگه دارید. دقت داشته باشید نعناع را برای درمان التهاب ، عفونت ، خارش استفاده می کنند.

3)روغن زیتون : روغن زیتون جز مواردی است که خواص متعددی داشته است و در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می گیرد.شما می توانید برای درمان خارش از روغن زیتون استفاده نمایید.این روغن سبب مرطوب شدن گوش می شود و از خارش های که از خشکی ناشی می شود جلوگیری می نماید.روغن زیتون می تواند از گوش داخلی شما در مقابل آب هم حفاظت نماید.

4)سیر : سیر جز مواردی است که خاصیت ضد التهابی و آنتی بیوتیکی داشته است و برای درمان دردگوش که از عفونت ناشی شده است مفید است.اگر می خواهید از سیر استفاده کنید می توانید یک تکه سیر تازه بردارید و پوسته آن را جدا کنید و پس از وسط نصف نمایید و یک قسمت را در مجرای گوشتان بگذارید.با اینکار گرمای سیر در گوشتان احساس می شود. بعد از گذشت چند دقیقه ، سیر را در بیاورید و در روز 2بار اینکار را انجام بدهید.پس از چند روز خارش گوشتان بر طرف می شود.