فواید فلفل سیاه : فلفل سیاه جز ادویه هایست که در جهان بسیار از آن استفاده می شود و خواص متعددی نیز داشته است. این ادویه تند ، بومی کرالا، ایالتی در جنوب هند بوده است.به دلیل اینکه فلفل سیاه خاصیت ضد باکتریایی داشته است به عنوان ماده ی برای حفظ و نگهداری مواد غذایی از آن یاد می شود . فلفل سیاه منبعی غنی شده از پتاسیم ، آهن ، منگنز، ویتامین سی و ویتامین K و همچنین فیبر غذایی می باشد. البته به عنوان یک عامل مفید در موارد ضد التهابی نیز کاربرد داشته است. در ادامه به برخی از فواید فلفل سیاه اشاره شده است.

فلفل سیاه  و خواص آن

1) کاهش وزن 

فلفل سیاه جز مواردی اس که می تواند به تجزیه سلول های چربی کمک فراوانی داشته باشد و غذاهای که در آنها از فلفل سیاه استفاده شده باشد می تواند سبب کاهش وزن افراد شوند.

2)سلامت پوست

از فلفل سیاه می تواند برای درمان برخی از بیماری های پوستی کمک گرفت مثلا درمان پیسی یا ویتیلیگو که سبب می شود برخی از بخش های بدن رنگ خود را از دست بدهد و سفید رنگ شوند. محتوایاتی در فلفل سیاه وجود دارد که سبب می شود رنگ دانه ها برای تولید رنگ تحریک شوند.

3)رفع برخی از مشکلات معده

فلفل سیاه موجب می شود که ترشح اسید هیدروکلریک زیاد شود و سبب تسهیل پروسه گوارشی می شود و زمانی که گوارش به صورت صحیحی انجام شود از برخی از مشکلات مانند اسهال ، یبوست و … جلوگیری می شود.فلفل سیاه می تواند گوارش غذا را بهبود دهد و در نهایت کارکرد بدن را ارتقاء بدهد.

4)آسم وسیاه سرفه 

معمولا فلفل سیاه را به عنوان یک ماده ی خلط آور نیز می شناسند و خصوصیت های ضد التهابی نیز داشته است و می تواند برای بیماری های دستگاه تنفسی کاربردهای مختلفی نیز داشته باشد.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید به لینک” فلفل سیاه ” و ” خواص فلفل سیاه ” مراجعه فرمایید…