درمان شپش با رنگ مو :شپش ها از دسته موجودات کوچکی هستند که شش پای ریز دارند و تغذیه آنها از خون انسان صورت می گیرد و به نوعی به پوست سرو گردن می چسبند.در رابطه با درمان آنها روش های مختلفی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

عده ی برایشان سوال است که آیا واقعا درمان شپش با رنگ مو امکان پذیر است یا خیر؟یکی از متخصصان در این باره می گوید که رنگ مو هنوز مورد آزمایش قرار نگرفته است ولی چون رنگ مو را با اکسیدان ترکیب می کنند و سپس به مو می زنند ممکن است سبب شود که درمان شپش با رنگ مو صورت بگیرد چون این مواد می تواند برای شپش به صورت سم باشد و در نهایت آنها را بکشد اما این مواد قابلیت این را ندارند که به پوسته تخم نفوذ کنند و به صورت کلی نمی توانند تخم شپش را از بین ببرند. حدود 7 تا 10 روز زمان نیاز است که نوزاد شپش از تخم بیرون آید و اگر شما برای بی رنگ کردن یا رنگ کردن مو اقدام کرده باشید حتی اگر سبب مرگ شپش های بالغ شده باشید ولی موجوداتی که تازه متولد می شوند به زندگیشان ادامه میدهد پس نتیجه می گیریم اگر هدفتان از رنگ کردن خلاص شدن از شپش ها است از روش های دیگری استفاده کنید.

اصلی ترین راه مبتلا شدن به شپش

مبتلا شدن به شپش ممکن است به دلایل مختلفی مثل 1)استفاده از کلاه و روسری فرد مبتلا 2)تماس مستقیم با لباس و رختخواب فرد مبتلا اتفاق بیوفتد.البته امروزه خوشبختانه دیگر مانند گذشته نیست که تنها راه از بین رفتن شپش تراشیدن سر باشد بلکه شامپوهای وجود دارد که می تواند سبب شود شپش ها به زودی از بین بروند و درمان صورت بگیرد.

وقتی شپش درمان شد باید تمامی لباس ها و ملحفه های خودتان را با آب داغ و موادپاک کننده بشوید با اینکار سبب می شوید که درمان را بهتر انجام بدهید و همچنین از نفوذ شپش به دیگران جلوگیری نمایید.