خواص پای مرغ : تحقیقات زیادی صورت گرفته است که نشان میدهد پای مرغ به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای تامین پروتئین ها،ویتامین ها،مواد معدنی و…برای بدن است.کودکان و بزرگسالانی که دارای مشکلاتی از قبیل پوکی استخوان،شکستگی استخوان،رماتیسم و … هستند می توانند از این منبع غنی برای تامین مواد لازم و ضروری بدنشان استفاده نمایند.

خواص درمانی

خواص پای مرغ زیاد است ولی می توان به مواردی مثل بهترین درمان در جهت راشیتیسم، موثر در درمان پوکی استخوان، موثر در درمان دیسک کمر یا کمر درد،بهترین گزینه برای ترمیم شکستگی استخوان،موثر در درمان سرماخوردگی ، موثر در رشد کودک و نوجوانان،بهترین مورد برای جایگزینی قرص غضروف ساز اروپایی و آمریکایی و …اشاره کرد.

چگونه پای مرغ را مصرف کنیم؟

اگر می خواهید پای مرغ را در برنامه غذایتان جای دهید باید آن را به بهترین شکل ممکن آماده نمایید، بدین صورت که یک بسته پای مرغ را خریداری کنید و سپس آن ها را تمیز کنید و بشوید. بعد پای مرغ ها را درون قابلمه ی بریزید و سه یا چهار لیوان آب  و مقداری پیاز روی آنها بریزید و روی حرارت بگذارید.

میزان حرارت کم باید باشد و اجازه دهید که چهار تا شش ساعت روی حرارت باشند.بعد از آن محتویات قابلمه را درون مخلوط کن بریزید و صافی نمایید و بعد از آن در فریزر نگهداری نمایید. برای مصرف لازم است که این عصاره را که خودتان آماده کرده اید به سوپ و خورشتتان اضافه کنید و سپس نوش جان نمایید.

دقت داشته باشید که افرادی که کلسترول بالا و یا چربی خون دارند در زمان استفاده از این عصاره مقداری آب غوره یا آب لیمو ترش به غذایشان اضافه نمایند.

نکته)پای مرغ اگر ماشینی یا محلی باشد باید تمیز شسته شود و بدون اینکه در آب جوش زده یا پوست زرد آن را پاک کنید می توانید آتش کباب نمایید و میل نمایید؛این روش را برای درمان افسردگی بسیار موثر است(اما ناخن های پای مرغ باید گرفته شود).