مواد غذایی مفید برای سندرم روده تحریک پذیر : افراد که دچار سندرم روده تحریک پذیر هستند به درد زیادی مبتلا شده اند که گاهی این درد فلج کننده می باشد ولی این افراد باید روحیه ی شادابی داشته باشد و علائمی روده ی که به صورت مداوم برایشان پدید می آید آنها را نا امید و مایوس نکند.مواد غذایی مفید برای سندرم روده تحریک پذیر وجود داشته است که می تواند به آنها کمک کند.

1)تخم مرغ

تخم مرغ از دسته مواردی است که به آسانی هضم می گردد و در نهایت برای افرادی که سندرم روده تحریک پذیر دارند به عنوان یک گزینه عالی به شمار می آید. افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر می توانند تخم مرغ را به صورت پخته و عسلی میل نمایند و در وعده های صبحانه ، ناهار و شام از آن استفاده کنند.

2)گوشت بدون چربی

معمولا گوشت های بدون چربی های از پروتئین تشکیل شده اند و به آسانی هضم خواهد شد و به وسیله باکتری های روده تخمیر نمی گردندو در نهایت سبب نمی شوند که بادمعده زیاد شود.شما می توانید از گوشت مرغ،گوشت بوقلمون ، گوشت گاو استفاده نمایید.این افراد باید از مصرف گوشت های چرب جلوگیری نمایند چون می تواند سموم ناسالم داشته باشند یا اینکه سبب التهاب گردند.البته گوشت حیوان های علف خوار و ماکیان محلی جز استثنائات در این موارد به شمار می روند.

3)ماهی قزل‌آلا و دیگر ماهی های که امگا۳ داشته اند

اسیدهای چرب امگا3 می توانند در بدن به عنوان یک عوامل ضد التهابی به شمار روند و این التهابات بر روی علائم سندرم روده تحریک پذیر تاثیر می گذارند اگر شما اگر امگا3 را زیاد مصرف کنید می توانید سبب جلوگیری از تشدید علائم شوید.ماهی مانند سالمون، شاه ماهی ، خال مخالی،کاد سیاه،ساردین ، قزل‌آلای رنگین کمانی،قزل‌آلای وحشی ،ماهی سفید دارای اسیدهای چرب امگا3 هستند.

مواد غذایی مفید برای سندرم روده تحریک پذیر

مواد غذایی زیادی وجود دارد که می تواند به شما در این شرایط کمک کند، در این پست تنها به سه مورد اشاره شده است.