درمان زخم : زخم ها از جمله مواردی هستند که در صورت بروز گاهی بسیار درد آور هستند. برای درمان بیماری ها و مشکلات متعدد از روش های طب سنتی استفاده می شود و البته این قاعده برای در درمان زخم نیز مستثنی نیست.

  1. در صورتی که زخم شما تازه است می توانید مقداری عسل روی آن بمالید و یا از ژل آلوئه ورا استفاده نمایید بدین صورت که محل زخم را با ژل آلوئه ورا پر کنید ولی روی آن را نباید بست.
  2. اگر زخم عفونی است می توانید ترکیبی از ۵ واحد عسل + ۲ واحد نمک را روی آن بمالید. دقت داشته باشید تا زمانی که سوزش احساس شود به این معنی می باشد که عفونت وجود داشته و پس از اینکه سوزش برطرف شد می توان عسل را به تنهایی استفاده نمود.
  3. زخم های دیابتی : برای زخم های که بر اثر دیابت حاصل می شوند می توان از مالیدن ترکیبی از ۵ واحد عسل به همراه ۲ واحد روغن زیتون استفاده نمود.
  4. اگر می خواهید زخم بستر را درمان نمایید می توانید از ترکیب  ۲ واحد عسل به همراه ۵ واحد روغن زیتون استفاده نمایید.

عسل

برخلاف تصور عموم، در زمان تعویض پانسمان عسل به زخم نمی چسبد و سبب می شود که بوی بدن زخم نیز از بین برود و اگر کودکی زخمی شده باشد می تواند برای او درد کمتری را به همراه داشته باشد. دقت کنید که زمانی که عسل روی زخم بمالید سبب می شود خونریزی سریع تر بند بیاید. با توجه به تحقیقات متعددی که انجام شده عسل خاصیت ضد قارچ یا ضد باکتری دارد و می تواند در درمان سوختگی ها ، زخم های پوستی و … نیاز موثر باشد.همچنین عسل سبب می شود که زخم خشک نشود و یک محیط مرطوب برای ترمیم زخم ایجاد می کند که عاری از هر گونه میکروبی باشد.