بی حسی ران پا : یکی از مشکلاتی که ممکن است در قسمت بیرون ران پا ایجاد شود درد سوزشی ران پا است که با بی حسی و سوزش و همچنین احساس گزگز همراه می شود.وقتی عصبی که تامین حس پوست بیرون ران را برعهده دارد تحت فشار قرار می گیرد این مشکل به وجود می آید. موارد مثل افزایش وزن ، بارداری ، لباس های تنگ ، چاقی و … از جمله علل این درد هستند . بیماری های مثل دیابت و صدمه های درد نیز می توانند سبب شود که سوزش ران پدید بیاید.

در اکثر موارد می توان با روش های ساده ی مانند پوشیدن لباس های گشاد سبب برطرف شدن این مشکل شد ولی گاهی به همین سادگی نیست و باید از روش های درمانی مثل مصرف دارو استفاده کرد و البته به ندرت نیز دیده شده که از جراحی هم بکار گرفته می شود.

توصیه های مهم

1)اگر می خواهید دچار این مشکل نشوید می توانید از لباس های گشاد به جای لباس های تنگ استفاده نمایید.

2) همیشه تناسب اندام خود را حفظ کنید و افزایش وزن نداشته باشید . زیرا چاقی یکی از مشکلاتی است که سبب می شود بیماری های زیادی برای شما پدید بیاید.

علائم درد

همانطور که در پاراگراف فوق ذکر کرده ایم زمانی که روی عصب پوستی ران پا فشار وارد شودعلائم سوزشی ران بروز می دهد که شامل موارد زیر می باشد:

  • درد سوزشی در درون یا روی سطح پوست بیرون ران
  • گزگز و بی حس شدن بخش خارجی ران

این علائم می تواند در یک سمت بدن ایجاد گردد و پس از راه رفتن و ایستادن نیز بدتر خواهد شد.در صورتی که این علائم را در خودتان مشاهده کرده اید باید حتما به پزشک مراجعه نمایید تا او بتواند با تشخیص سریع ، بهترین درمان را برای شما آغاز نماید.

کاربران عزیز می توانید لینک  بی حسی کف پا را نیز مطالعه نمایید.