درمان خانگی گردن درد : یکی از مشکلات شایعی که شاید برای همه ما بسیار زیاد اتفاق افتاده باشد گردن درد است. گاهی در چنین شرایطی فرصت نمی کنیم که به پزشک مراجعه کنیم و برای همین به سراغ درمان خانگی گردن درد می رویم. شما می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

استفاده از کمپرس

اگر می خواهید به درمان گردن درد کمک کنید می توانید از کمپرس گرم یا سرد استفاده نمایید. بدین صورت که برای استفاده از کمپرس سرد بایدبه مدت 15 دقیقه آن را روی گردتان قرار بدهید و پس از آن کمپرس گرم را به همان میزان روی گردنتان بگذارید. برای اینکه سریع تر به نتیجه برسید باید در روز اینکار را 2 بار تکرار نمایید. استفاده از کمپرس می تواند سبب شود که گردش خون آرام شود و همچنین التهاب را کاهش بدهید و در نهایت درد گردن را نیز تسکین میبخشد.

ماساژ

استفاده از ماساژ می تواند سبب شود که مایعاتی که در پیرامون قسمت درد گردن هستند ، حرکت داشته باشند و رفع گرفتگی عضلات را به همراه خواهد داشت. سعی کنید در روزهای اول گردن درد  از ماساژ آرام استفاده کنید تا گردن درد شما بیشتر نشود. یکی از مواردی که در کاهش انقباض عضلات می تواند موثر باشد ماساژ است.

استفاده از روغن رزماری

روغن رزماری می تواند برای درمان گردن بسیار مفید باشد.شما می توانید روغن رزماری را بر روی عضلات گردنتان بمالید تا به گرم شدن آنها کمک کنید و در نهایت سبب شوید جریان خون سرعت داشته باشد.چند قطره روغن رزماری و روغن جوجویا یا روغن آووکادو  را روی کف دستانتان بمالید و سپس برای پانزده دقیقه روی گردنتان مالش دهید.

در صورتی که می خواهید سریع تر به درمانتان کمک نمایید می توانید با یک روسری گرم گردنتان را برای 2ساعت ببندید. استفاده از روغن رزماری می تواند سبب شود که جریان خون بالا رود و در نهایت درد گردن را نیز کم کند.