علت زیاد دستشویی رفتن در شب : متاسفانه یکی از مشکلاتی که منجر به کلافه شدن ما در شب می شود بیرون روی زیاد است.ولی باید بررسی کنیم که علت زیاد دستشویی رفتن در شب چیست و چرا این مشکل برای ما رخ داده است؟ دسشویی رفتن در شب ممکن است به دلایلی مختلفی اتفاق بیوفتد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم.

بد عادت شدن مثانه

یکی از مواردی که شاید برای شما جالب باشد بد عادت شدن مثانه است . طبیعی است که هر فردی بین 4 تا 5 ساعت در روز یکبار به دستشویی برود و چون در چنین شرایطی ظرفیت مثانه تکمیل می شود اما برخی از افراد هستند به محض اینکه احساس دستشویی رفتن می کنند سریعا خود را به توالت می رسانند اما این غلط است و باید منتظر بمانید تا ظرفیت مثانه تکمیل گردد.

عفونت مثانه

اگر عفونت مثانه یا عفونت مجاری ادراری به وجود بیاید ادرار به عنوان یک عامل عفونی می باشد که در آن سبب رشد باکتری های خواهد شد و این عامل عفونت در مجاری ادراری پخش میگردد.  ادراری که در کلیه ها تولید می گردد و خروج آن از طریق مثانه صورت می گیرد به عنوان یک ترکیب کاملا استریل می باشد.

علت زیاد دستشویی رفتن در شب

مشکلات پروستات

برخی از آقایان به دلیل مشکلات پروستات که در آن ها به وجود می آید نیاز به رفتن دستشویی دارند و اغلب این مشکل با افزایش سن ، بیشتر در آقایان دیده می شود. یکی از مواردی که موجب تکرر دفع ادرار در آقایان می شود ، خوش خیمی پروستات است.

کوچک بودن مثانه

گاهی می تواند نیاز به رفتن زیاد دستشویی بر اثر کوچک بودن مثانه باشد با اینکه این موضوع بسیار کم دیده می شود ولی مثانه برخی از افراد تنها 150 تا 200 سانتی متر مکعب ظرفیت داشته اند و همین موضوع سبب می شود که آنها مداوم به دستشویی بروند.

علاوه بر موارد گفته سنگ یا پولیپ مثانه ، وارد شدن از هوای گرم به سرد ، زیاد نوشیدن مایعات ، اضطراب می توانند سبب زیاد رفتن به دستشویی باشند.

زیاد دستشویی رفتن پیشگیری و بیماریها