خودارضايي و سرطان پروستات : سلامتی را می توان یکی از اصلی ترین ارکان در زندگی هر فردی دانست که باید به آن دقت کرد. بسیاری از سرطان ها می توانند درمان شوند البته اگر تشخیص آنها به موقع انجام شود.

تحقیق های زیادی صورت گرفته است که نشان میدهد آقایانی که در سن های 20 و 30 سالگی دارای فعالیت های جنسی بالا هستند مخصوصا اگر میزان خود ارضایی شان نیز بالا است خطر مبتلا شدن به سرطان پروستات نسبت به دیگر اقایان در آنها بیشتر است. در قسمتی از تحقیق ها نشان داده شده که آقایانی که در سن های 40 سالگی فعالیت جنسی شان زیاد است تاثیر منفی کمتری در آنها وجود داشته و البته فعالیت جنسی کم در مردانی که در سن های 50 سالگی می باشند می تواند سبب پیشگیری از سرطان پروستات شوند. بیشتر این تفاوت ها را می توان به خودارضایی تا دخول جنسی نسبت داد.

خود ارضایی

محققین فعالیت جنسی بیشتر از 431 مرد را که دارای سرطان پروستات بودند پیش از شصت سالگی با دیگر مردانی که تحت کنترل بودند و سرطان نداشتند ، مورد بررسی قرار دادند. در میان مردانی که دارای سرطان بودند ، حدود 34 درصد در سن 20 سالگی خودارضایی می کردند که این مقدار در گروه تحت کنترل 24 درصد بود و اماری که بین مردان 30 ساله بود نیز همین میزان بود.

غده پروستات یک نوع مایع شیری را ترشح می کند که با مایع آبدان های مربوط به منی و اسپرم ترکیب می شود تا منی تشکیل گردد. دومین علت شایعی مرگ و میر سرطانی پس از سرطان ریه در بین مردان ایالات متحده ، سرطان پرستات است که در هر سال حدود ۳۰۰۰۰ نفر  جانشان را به این دلیل از دست می دهند.

برخی از محققان اینگونه می گویند که هورمون ها در سرطان پروستات نقش موثری را ایجاد می کند و می توان اینگونه گفت که میل جنسی در مردان به وسیله سطح و مقدار ترشح هورمون هایشان تنظیم میگردد و اینگونه به نظر می آید که درمان شخص در جهت کم کردن میزان هورمون ها می تواند سبب تحریک سلول های سرطانی گردد. البته باید در این رابطه تحقیق های زیادتری صورت بگیرد تا به نتایج کلی تر و دقیق تر رسید.