درمان بی اختیاری باد شکم در خواب : اول از هر چیزی باید بدانید که باد معده ، آروغ زدن یا نفخ کردن به عنوان امری طبیعی هستند ولی گاهی واقعا سبب ناراحتی ما می شوند و به دنبال درمانی هستیم تا بتوانیم از آن خلاص شویم.  البته نباید فراموش کنید درمان زمانی واقعا نیاز است که این مشکلات بیشتر از حد طبیعی برای ما رخ دهند.

چگونگی درمان

1)عادت های خود را تغییر دهید: معمولا بسیاری از نفخ ها به این علت هستند که هوای زیادی به بدن ما وارد شده است . مثلا سیگار کشیدن ، ادامس جویدن و …

2)غذاهای را که می خورید یادداشت کنید: درست است که برخی از غذاها نفخ اور هستند ولی ممکن است شما به غذاهای دیگری نیز حساسیت داشته باشید پس بهتر است غذاهای را که در طول هفته می خورید یادداشت کنید و همچنین میزان نفخ تان را بنویسید اینگونه می توانید متوجه شوید که به کدام غذاها بیشتر حساس هستید.

3)از داروهای موثر می توانید استفاده نمایید:  اگر میزان نفخ شما زیاد است می توانید به پزشک مراجعه نمایید و به دستور او ،دارو مصرف کنید که البته به شما پیشنهاد می شود بدون تجویز پزشک هیچ دارویی را استفاده نکنید.

4) ورزش را فراموش نکنید : شما می توانید از ورزش های سبک استفاده کنید البته ورزش برای سلامتی شما بسیار موثر است. پزشکان همیشه توصیه می کنند که ورزش را در طول روز فراموش نکنید.

5)از غذاهای که سبب می شوند شما بادشکم و نفخ داشته باشید پرهیز کنید : مثلا سیب زمینی ، موز ، هلو ، سیب ، گل کلم ، کلم ، لبنیات و …

7)غذایتان را به آرامی بخورید و سعی کنید آن را خوب بجوید : یکی از مواردی که سبب می شود تاثیر زیادی در نفخ معده داشته باشد تند و سریع خوردن غذا است. غذایتان را آرام بخورید تا هضم آن بهتر صورت بگیرد.

8)می توانید از دمنوش ها مانند لیمو ، نعناع و زنجبیل استفاده کنید

9)در طول روز حتما چندین بار آب بنوشید

کاربران عزیز نظرتان را در مورد پست ” درمان بی اختیاری باد شکم در خواب ” در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.