نشانه های ms : یکی از بیماری های که در تمام جهان وجود داشته است ام اس است. بیماری MS برای بروز به زمینه های ژنتیکی نیاز داشته است و عوامل متعددی محیطی بر روی بدن شخص تاثیر گذار است تا سیستم ایمنی بدن به صورت اشتباه علیه رشته های میانی در سیستم های عصبی مرکز عمل نماید.

رشته های میانی ، تا میزان زیادی سرعت جریان عصبی را بالا می برند و زمانی که این رشته ها از بین می رود موجب می شود که در شخص اختلال های ناتوانی و حرکتی ایجاد گردد.

در بروز ام اس چه عوامل محیطی تاثیر گذار هستند ؟

فاکتورهای مختلفی بر روی بروز بیماری ام اس تاثیرگذار هستند که می توان به استرس ، کمبود ویتامین 3D  به علت قرار نگرفتن در معرض نور خورشید ، عفونت های ویروسی و تروما و … اشاره کرد.

بیماری ام اس

نشانه های شایع :می توان اینگونه گفت که نخستین علامت های که مبتلایان به ام اس داشته است شامل سوزن سوزن دست و پا ،خواب رفتگی و گزگز می باشد.زمانی که شخصی در برابر گرمای شدید قرار بگیرید مثل حمام بخار یا سونا ، این نشانه ها بیشتر می شوند .
به صورت معمول حدود 50 درصد از افرادی که در ابتدای مبتلا شدن به این بیماری هستند ، دچار نشانه های حسی می شوند و زمانی که این بیماری تشدید می یابد تقریبا همه  ی مبتلایان این نشانه ها را در زمان بیماری تجربه می کنند.
البته توجه داشته باشید که هر بی حسی دست و پا را نمی توان گفت که نشانه از بیماری ام اس است بلکه مواردی دیگری مثل چربی خون بالا، کمبود آهن، سندرم کارپال تونل و کمبود ویتامین ها می تواند سبب ایجاد چنین مشکلاتی شود.
افرادی که به ام اس مبتلا هستند زمانی که از خواب بیدار می شوند حس می کنند یک غبار جلوی چشمان آنها را گرفته و این مشکل سبب می شود اعصاب چشم دچار التهاب گردد و در نهایت به اختلال بینایی روبرو می شود.