درمان شپش با سرکه : اگر از افرادی هستید که به شپش سر مبتلا می باشید به شما توصیه می کنیم از روش درمان شپش با سرکه استفاده نمایید.سرکه به دلیل خواص اسیدی که دارد در درمان بسیاری از مشکلات بسیار مفید می باشد.

اول از هر چیزی باید در چنین شرایطی آرامش خودتان را حفظ کنید و اصلا به خودتان استرس ندهید زیرا این مشکل قابل درمان است و شما با بکارگیری روش های درمانی می توانید از شر شپش ها خلاص شوید.

در صورتی که می خواهید از روش های دیگری برای درمان استفاده کنید ، می توانید لینک درمان شپش با رنگ مو را مطالعه نمایید.

سرکه

یکی از موثرترین روش های درمانی برای از بین بردن شپش های سر سرکه است که البته روشی آسان نیز می باشد. همانطور که اشاره کرده ایم به دلیل مقدار زیاد اسید استیک که در سرکه وجود دارد ، شپش های سر را به خوبی از بین می برد. البته سرکه می تواند کمک بسیاری به حل نمودن تخم های شپش مرده نیز نماید.

روش کار به این صورت است که شما باید میزان یکسانی از سرکه و روغن معدنی را ترکیب نمایید و شب ها پیش از اینکه بخوابید این ترکیب را به پوست سر و موهای خود مالش بدهید. می توانید به وسیله یک کلاه حمام سر و موهایتان را بپوشانید و اجازه دهید تا تمام شب بر روی سر شما باقی بماند و صبح پس از اینکه از خواب بیدار شدید به وسیله شامپو موهایتان را بشویید.

یکی روش دیگر برای استفاده از سرکه این است که شما مقداری از سرکه را با آب رقیق کنید(مقدار آب و سرکه باید یکسان باشد) و برای آبکشی موهای که تازه شسته شده اند از این محلول استفاده نمایید  و صبر کنید تا 10 دقیقه روی سر شما باقی بماند و بعد با آب مجددا بشویید.

برای 2 ماه می توانید یکی از روش های فوق را استفاده کنید ( در هر هفته ، 2 الی 3 بار) و بعد از استفاده نمودن از این روش درمان ، به صورت کامل موهای خود را با یک شانه ضد شپش شانه بزنید.