عوارض خود ارضايي بعد از ازدواج : شاید برخی اینگونه فکر کنند که خودارضایی در مقابل رابطه جنسی ، تفاوت های آن چنان زیادی ندارد و عمل مشابهی می باشد ولی در واقع اینگونه نیست و رابطه جنسی به عنوان یک نیاز برای هر شخصی به شمار می رود ولی خودارضایی به منزله یک جایگزین می تواند در رابطه جنسی باشد.متاسفانه برخی از افراد در دوران مجردی خود و پیش از آغاز زندگی مشترک ، خودارضایی می کنند و می خواهند بدانند که آیا پس از ازدواج عوارضی را در بر دارد یا خیر؟

رابطه جنسی و خود ارضایی

هر فردی در هر موقعی می تواند عمل خودارضایی را انجام بدهد چون با تصور یک شخص در ذهن و انجام اعمالی خاص صورت می گیرد و هم در خودارضایی و هم رابطه جنسی فرد به مرحله ارگاسم می رسد ولی با وجود داشتن لذت ، کدام یک از آنها بر روی ما تاثیر بیشتری داشته اند؟

در یک رابطه جنسی ، همه ی اعضای بدن با یکدیگر هماهنگ می شوند و نیازی نیست که وارد یک رابطه ی مجازی یا تصور شویم پس می توان آرامش بهتری در چنین شرایطی داشت و البته تاثیر روانی و روحی بیشتری بر روی ما خواهد داشت.

این عمل بر روی زندگی زناشویی و رابطه جنسی تاثیرات زیادی داشته است: افرادی که خیلی زود ارضا می شوند و برای اینکار به سمت عمل خودارضایی می روند باید به خوبی بدانند که تحریک پذیری آنها بیشتر می شود و تنها با اینکار عطش شان را زیادتر می کنند. وقتی شخصی به اینکار اعتیاد داشته باشد قطعا در زندگی با شریک جنسی خود دچار مشکل شده و نمی تواند در رابطه های حقیقی خود به درجه ارگاسم برسد و در ارضا کردن شخص مقابل خود نیز ضعیف خواهد بود و نمی تواند موجب لذت او شود.

عوارض

یکی از رایج ترین عوارض خود ارضايي بعد از ازدواج ، سرد شدن شخص است و البته تاثیرات دیگری مثل ناتوایی جسمی ، سردردهای میگرنی ، ضعف و لاغری و … را نیز می توان مشاهده نمود.

فراموش نکنید که اعتیاد به خود ارضایی می تواند از لحاظ جسمی آسیب های زیادی را به شخص وارد کند و در بانوان سبب می شود که به صورت صحیح ، عمل لقاح و تخمک ریزی صورت نگیرد و حتی می تواند موجب شود تا آنها هیچ وقت بچه دار نشوند و یا بچه های که به دنیا می آورند ناقص باشند.

برای مطالعه مطالب بیشتر به لینک های بعد از خودارضايي چه بخوريم ؟ و  تعداد دفعات نرمال خود ارضايي مراجعه نمایید.

عوارض خود ارضايي بعد از ازدواج : انجام عمل خودارضایی در سنین نوجوانی می تواند منجر به پرخاشگری شود و البته پس از مدتی منجر به بیماری زود انزالی گردد حتی گاهی شخص مقابل به دلیل لذت نبردن از رابطه ها و اختلال ها ، طلاق می گیرد و به زندگی مشترک پایان می دهد.