تاثیر ماساژ پا در سلامت بدن : انسان ها در بدن خود پایانه های عصبی زیادی داشته اند که در صورت تحریک شدن آن ها می تواند تاثیرات مثبتی را به دنبال داشته باشد.

پا دارای قسمت های حساسی است که اگر به طریقه های مختلفی مانند فشار و ماساژ این قسمت ها تحریک شوند می تواند روی میزان هورمون ها، گردش خون و فشارخون تاثیرات خوبی داشته باشد که برای رهایی از بی خوابی یا کاهش مقدار استرس مفید می باشد و در نهایت به رفع التهاب استخوان و مفصل ها و همچنین درمان دیابت کمک می کند.

البته نباید در چنین شرایطی از رفع سنگ کلیه و رفع دردهای بدن غافل شد.

تاثیر ماساژ پا

نقاط حساس پا کدامند؟

شست پا : اگر می خواهید به لاغری خود کمک کنید می توانید هر بار که دوست دارید غذایی بخورید، شست پایتان را ماساژ بدهید.

قسمت وسط کف پا : اگر قصد دارید، استرس تان را از بین ببرید این قسمت را ماساژ بدهید.ماساژ دادن این قسمت پا علاوه بر تاثیرگذاری روی دیافراگم، به بهتر شدن تنفس نیز کمک می کند.

بندهای انگشت شست پا: ماساژ این قسمت نیز به کاهش استرس و فشاری که به بدن وارد می شود ،کمک می کند. البته اینکار موجب سلامت غده تیروئید نیز می گردد.

قسمت مرکزی شست پا : یکی دیگر از قسمت های حساس پا است که تحریک پذیری آن می تواند روی غده هیپوفیز تاثیر گذار باشد.

لبه داخلی کف پا : برای اینکه به دور از خستگی ها و بیحالی باشید و به بدن خود انرژی بدهید می توانید لبه داخلی کف پا را ماساژ بدهید.ارتباطی بین اعصابی که در این قسمت است با غدد آدرنال وجود داشته است.

قسمت کنار پاشنه پا : برای فعال تر کردن سیستم دفع بدن می توانید این قسمت را ماساژ بدهید. طبق گفته متخصصان شما با ماساژ این قسمت می توانید به دفع سمومی که در بدن جمع شده ، کمک نمایید.