آیا می دانید سلبریتی های ایرانی چقدر دستمزد می گیرند؟ شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید سلبریتی های ایرانی در ازای هر فیلم یا سریال چقدر دستمزد می گیرند. اگر در هر صنفی افرادی که در آن مشغول هستند بیش تر از حد معمول حقوق و دستمزد دریافت کنند قطعا سبب ایجاد حساسیت های در جامعه شده اند. در ایران نیز بسیاری از بازیگران حقوق های را دریافت میکنند که شاید با شنیدن میزان آن ها بسیار تعجب کنید.

حقوق و دستمزد سلبریتی ها

یکی از تهیه کنندگان برجسته کشورمان آقای سعید خانی اینگونه گفته که در سال گذشته یکی از بازیگران ایرانی رقم دستمزد معقولی را از یک تهیه کننده درخواست می کند و بعد از آن در یک سریال شبکه نمایش خانگی بازی می کنند؛ همان بازیگر برای بازی در یک فیلم سینمایی  با همان تهیه کننده، دستمزد خود را 2 برابر اعلام می کند. آیا واقعا برای بازی در یک فیلم سینمایی یا سریال باید رقم های بالایی را به بازیگران پرداخت کرد؟

به دنبال این موضوع تصمیم گرفته ایم تا به برخی از حقوق ها و دستمزدهای سلبریتی های ایرانی اشاره کنیم که شاید برای شما هم دانستن این حقوق ها جالب باشد.

رامبد جوان (خندوانه)

رامبد جوان را که همه تقریبا می شناسیم و برنامه پر طرفدار خنداونه که باعث شد افراد زیادی شب ها برای تماشای خندوانه به پای تلویزیون های خود بنشینند. اینگونه که آقای جوان گفته است دستمزد ایشان برای 1 فصل خندوانه به عنوان کارگردان و طراح برنامه و سرپرست گروه ایده پرداز و مجری خندوانه که هر قسمت میتوانست حقوق جداگانه 2 میلیونی داشته باشد برای آقای جوان دستمزد 3 میلیون در نظر گرفته شده بود و برای فصل 2 حقوق ایشان 5 میلیون گردید و برای فصل های بعدی به همین شیوه مقداری به دستمزد رامبد جوان اضافه گردیده است.

رامبد جوان (خندوانه)

مهران مدیری (دورهمی)

شایعه های زیادی در خصوص میزان دستمزد آقای مهران مدیری در برنامه تلویزیونی دورهمی پخش شده بود ولی آقای هاشم رضایت به عنوان تهیه کننده این برنامه گفته که همه ی این مبلغ های اعلام شده واقعا کذب بوده و آقای مدیری برای برنامه سی میلیون دریافت نمیکنند و دستمزد ایشان از این مبالغ پایین تر می باشد.

مهران مدیری (دورهمی)

دورهمی یکی از برنامه های تلویزیونی بوده که با کارگردانی و اجرای آقای مهران مدیری بر روی آنتن می رفت. پخش این برنامه از شبکه نسیم انجام شد و البته که با جوی جالبی که داشت شبیه به تئاتر بود. دکور این برنامه بسیار وسیع و گسترده بود به نوعی که در هر قسمت از برنامه حدود سیصد نفر تماشاگر حضور داشتند. آخرین قسمت برنامه دورهمی در فروردین سال 97 بود.

محمدرضا گلزار (سریال عاشقانه)

محمدرضا گلزار یکی از سلبریتی های است که نسل جوان بسیار به وی علاقه دارند و عده ی همیشه فیلم ها و سریال های آقای گلزار را به صورت جدی دنبال می کنند. حتما در خصوص دستمزد یک میلیاردی اقای گلزار ماجراهای را شنیده اید که بسیار جلب توجه کرده است.

منوچهر هادی در خصوص حضور محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه با دستمزد یک میلیاردی اینگونه گفته بود که اگر اقای گلزار برای هر 5 ماهی که با ما کار میکند یک میلیارد دریافت کند واقعا لطف بزرگی کرده ولی اینطور نیست که ایشان برای هر ماه یک میلیارد تومان دریافت کند.

محمدرضا گلزار (سریال عاشقانه)

حتما می دانید که سریال عاشقانه از دسته مجموعه های موفقی بود که توانست بسیاری از مخاطبان را راضی نگه داشته باشد. در سال 95-96 این سریال برای پخش در شبکه نمایش خانگی آماده شد و کارگردانی آن را آقای منوچهر هادی بر عهده داشت. جالب است بدانید این مجموعه در همان قسمت های اول طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرد. این سریال روایت گر زندگی چندین خانواده است که با مشکلاتی روبرو هستند و هر کاراکتر موضوعی را از گذشته نشان میدهد.

مهناز افشار ( سریال گلشیفته)

نقد سینما در خصوص رقمی که خانم مهناز افشار برای بازی در سریال گلشیفته اعلام کرده بود رقمی نزدیک به 1 میلیارد تومان بوده است.

سریال گلشیفته: گلشیفته یکی از مجموعه نمایشی می باشد که به کارگردانی بهروز شعیبی اماده گردید و تهیه کننده آن علی اکبر نجفی بوده است. در این مجموعه کمدی- اجتماعی بازیگران مشهوری ایفای نقش کرده اند که می توانیم به مهناز افشار این سلبریتی اشاره نماییم. در سریال گلشیفته علاوه بر مهناز افشار، بازیگرانی چون مهدی هاشمی، سیامک انصاری، شیلا خداداد، امیر مهدی ژوله حضور داشته اند.

مهناز افشار ( سریال گلشیفته)

این سریال در مورد 4 زن بوده که با مشکلات متعددی روبرو هستند. پخش این سریال از اسفند سال 96 در شبکه نمایش خانگی شروع گردید که پایان آن در تیرماه سال 97 بود.

بازیگران سریال معمای شاه

برای دستمزد بازیگرانی که در سریال معمای شاه بازی کرده بودند، آقای جعفر دهقان گفته است که دستمزدها از ماهی شش میلیون تومان شروع شده تا ماهی 40 تومان برای بازیگرانی که در این سریال حضور داشتند. حقوق من برای هر ماه 16 میلیون تومان بود.

معمای شاه : یکی از مجموعه های تلویزیونی بوده است که به کارگردانی محمدرضا ورزی  با ژانر تاریخی بوده است و توانست در زمان پخش خود مخاطبان زیادی را جذب کند و البته که بسیار مجموعه ی جذابی از دید مخاطبان بوده است. این سریال روایت زندگی محمدرضا پهلوی شاه ایران بوده که قسمت های مختلفی از زندگی وی را به تصویر کشیده است.

 در سایت این مجموعه ۸۵ بازیگر اصلی، ۵۴۰ بازیگر فرعی حضور داشته اند و به صورت کلی بیشتر ۵۶۰ نفر از عوامل سینما و تلویزیون ایران در ساخت این مجموعه دخیل بوده اند.

مجریان صدا و سیما

چند ماه قبل توسط انصاف نیوز لیستی منتشر شد که در خصوص دستمزد و حقوق مجریان برای اجراهای برنامه های خارج از تلویزیون بود. با توجه به آن علی ضیا با 10 میلیون ، رضا رشید پور با 12 میلیون ، احسان کرمی با 5 میلیون و محمودرضا قدیریان با 3 میلیون، حسین رفیعی با 4 میلیون و نیما کرمی با 4 میلیون برای هر اکران دانشجویی دستمزد می گیرند.

احسان علیخانی یکی از مجریانی است که برنامه ماه عسل را برای هر شب ماه رمضان بر روی آنتن می برد. او در یکی از برنامه هایش در مورد دستمزدش مطالبی را بیان می کند و از حاضران می پرسد که در مورد دستمزد دریافتی وی چه مقداری را شنیده اید و آنها می گویند که یک میلیارد و دویست میلیون تومان. اما وی مقابل دوربین می گوید که برای یک سال ساخت این برنامه تنها 45 میلیون تومان دریافت کرده و آن هم با وجودیست که کت و شلوارهایش را خودش می خرد.