آیا واقعا دعوای زن و شوهر شیرینی زندگی است؟ حتما شما هم بارها دیده اید که برخی از زن و شوهرها با هم دعوا می کنن ولی اگر از آن ها بپرسید که چرا دعوا میکنید در پاسخ گاهی با اینکه دعوا شیرینی زندگی است روبرو می شوید. آیا از نظر شما واقعا چنین چیزی درست است؟ علت این دعواها چیست و اگر این دعواها ادامه دار باشد به زندگی آسیب می رساند یا خیر؟ روزباتو را همراهی کنید تا اطلاعات جالبی در این خصوص بدست بیاورید.

دعوا زن و شوهری

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است اگر شما هم گاهی با همسرتان دعوا می کنید و نگران این موضوع هستید همین ابتدا بدانید که این دعواها گاهی برای شما فوایدی را نیز به همراه دارند که بهتر است از آنها آگاهی داشته باشید.

1)دعوا در مرحله ی اول نشانه ی از بلوغ به شمار می رود. اگر این دعواها به صورت پی در پی و مکرر اتفاق بیوفتد قطعا به زندگی تان آسیب می رساند اما مثلا در هفته یک بار این دعواها میتواند موثر باشد و به بهبود روابط زندگی شما نیز بیانجامد. بهترین کار مسلط بودن بر اعصاب شماست و میتوانید درست تصمیم بگیرید.

زن و شوهرهای که می توانند در بگو مگوهایشان خود را کنترل کنند و فریاد نزنند و در نتیجه به تفاهم برسند تاثیر مثبتی را در بهبود روابط خود به جای خواهند گذاشت به همین جهت در دعواها بلوغ فکریتان را نیز به کاربگیرید.

2) دومین موردی که در دعواها می توان به آن پی برد این است که شما چون به زندگی تان اهمیت میدهید پس به همین دلیل برای آن می جنگید. شاید برای شما ساده تر باشد که چشم هایتان را ببندید و بی تفاوت رد شوید ولی اگر عزم تان را جزم کرده اید که دعوا به راه بیندازید و مشکل را برطرف کنید و به دنبال راهکار باشید بدانید که در یک رابطه ی سالم و بلند مدت قرار گرفته اید.

اینکه شما ترجیح میدهید به جای اینکه سکوت کنید دعوا به راه بیندازید یعنی شما در حال دفاع از رابطه ی هستید که با شریک زندگی تان دارید.

مطالعه کنید:  چگونه بفهمیم زنی دوستمان دارد ؟

دعوا زن و شوهری

دعوا زن و مرد

3) دعوا کردن سبب می شود که شما ارتباط ساده تری داشته باشید. به بیانی ساده تر اگر میخواهید در رابطه ی شما اعتمادی وجود داشته باشد نباید در برابر مشکلات سکوت کنید و با ذهنی باز به سراغ شریک زندگی تان رفته و به حرف زدن بپردازید. البته اینکه فقط در حد حرف باشد کافی نیست بلکه باید گوش شنوایی نیز داشته باشید. یکی از راه های که موجب برقراری ارتباط می شود جر و بحث است و افراد میتوانند صادقانه تر و راحت تر حرف هایشان را بزنند و بعد از تمام شدن بین آنها رابطه ی صمیمی تر ایجاد می شود به همین جهت سعی کنید که در بین دعواهایتان با هم صادقانه رفار کنید و با آرامش حرف هایتان را بزنید.

4) برخی از محققان معتقد هستند که رابطه ی سالم دارای هفت نشانه می باشد که یکی از این نشانه ها دعوا بین زن و شوهر است. در صورتی که زوج ها با هم هیچ دعوایی نداشته باشند در اصل یک چیز بین آنهاست که اشتباه می باشد. اینگونه ثابت شده که زوج ها اصلا به یکدیگر اهمیتی نمیدهند و به بیانی دیگر همدیگر را به حال خود رها کرده اند.

دعوا ثابت کرده است که افراد از چیزی که برای آنها اهمیت دارد بیشتر حرف میزنند و اگر دعواها با ارامش و احترام باشد در زندگی نتیجه ی مثبتی را به همراه خواهد داشت.

دعوا زن و مرد

دعوا شیرینی زندگی

5) زمانی که با شوهرتان دعوا می کنید اصلا به این فکر نباشید که شما برنده هستید یا بازنده ولی آنچه که اهمیت دارد این است که شما در مورد خودتان یا هر دوتای تان چیزهای بیشتری را میفهمید و دعواهای کوچک میتواند سبب رونمایی از طرز تفکر واقعی تان و شخصیت شما باشد.

اگر یادبگیرید که همه ی دعواهایتان را باهم حل نمایید در اصل کمک می کنید که رابطه ی شما بهتر شود.

6) برای اینکه شما یک رابطه ی سالمی داشته باشید اصلا کار ساده ی در پیش ندارید و قطعا سختی های را نیز به همراه داشته است. در صورتی که شریک زندگی شما اهمیت زیادی به شما بدهد شما باید در مقابل نیز به حریم شخص مورد نظر احترام بگذارید ولی اگر رفتار مشابه ی با شما ندارد این امکان وجود دارد که از کوره در بروید و دعوا را شروع کنید.

این بار حق قطعا باشماست و شما برای چیزی که برای تان اهمیت داشته است می جنگید. برای اینکه خشم تان را تخلیه کنید عصبانی شوید. این مورد باعث می شود که شما برای هر دفعه که ناراحت می شوید ،ناراحتی تان بر روی همدیگر جمع نگردد و ناگهان به یکباره فوران نکند. ولی به خاطر بسپارید که آن را کنترل نمایید تا به یک دعوایی سنگین ختم نشود.

دعواهایتان مکرر و مداوم نباشد

همان طور که در ابتدای متن اشاره کرده ایم شما نباید به صورت مداومی دعوا کنید چون اصلا نشانه های خوبی برایتان ندارد. دعوا در شرایطی می تواند مفید و موثر باشد که هر چند یکبار رخ بدهد.

دعواهایتان مکرر و مداوم نباشد

7) حتما برایتان پیش امده است که شما در حالت های عادی نتوانید حرف های را بزنید و حتی فرصت نکنید که برخی از حرف ها را بیان کنید که به طرف مقابل خود بگویید. در دعوا اعتراف کنید و بدانید که دعوا کردن یکی از راه های ابراز علاقه می باشد مثلا شما در این شرایط متوجه می شوید که شریک زندگی تان نسبت به اطرافیان شما چه حسی داشته است.

دعوا زن و شوهر در زندگی

اگر این مطلب را به دقت مطالعه کرده باشید قطعا متوجه شده اید که اختلاف و گاهی دعوا بین زن و شوهر در حد کم میتواند موثر باشد به بیانی دیگر منظور از دعوا اگر در حد همین تعارض ها و دعواها باشد که مسلما بین زن و شوهرها وجود دارد امری طبیعی و عادی به شمار می رود اما اگر این دعواها به صورت مکرر و ادامه دار یعنی هر روز در هفته اتفاق بیوفتد اصلا موضوع جالبی نیست و موجب اختلاف جدی در زندگی و آسیب در رابطه خواهد شد.