پنج شنبه، ۲۵ مرداد ۹۷ - ۰۳:۲۴
دعا برای رفع مشکل مالی

دعای رفع مشکلات مالی : اگر می خواهید مشکلات مالی خودتان را رفع کنید و به دنبال این هستید که رزق و روزی تان…

دعای رفع مشکلات مالی : اگر می خواهید مشکلات مالی خودتان را رفع کنید و به دنبال این هستید که رزق و روزی تان را زیادتر کنید می توانید از دعا برای افزایش رزق و روزی استفاده کنید. متاسفانه امروزه مشکلات اقتصادی زیادتر شده است و افراد زیادی درگیر مشکلات مالی شده اند.

در ادامه این پست شما می توانید مطالبی را مطالعه کنید که در این خصوص به شما کمک می کند.با روزباتو همراه شوید…

نماز اول وقتتان را فراموش نکنید

اول از هر چیزی باید بدانید که نماز اول وقت از هر چیزی مهم تر است. شما نباید در نماز خواندن خود سهل انگاری کنید چون سبک شمردن نماز سبب می شود که رزق و روزی افراد کم شود یا اینکه به شکل نامنظم به انسان ها می رسد. در این رابطه می توانیم به رزق مادی و معنوی اشاره نماییم.

پیامبر اکرم ص می فرمایند هر کسی که نمازش را در اول وقت بخواند سه چیز را ضمانت کرده :

۱) هر گونه ناراحتی و گرفتاری برطرف می شود

۲)آسایش و خوشی در زمان مرگ

۳)نجات از آتش

در یک روایت معروف اینگونه گفته اند که جوانی از شیخ نخودکی در مورد سه قفل از زندگیش به دنبال کلیدی بوده اند که شامل ازدواج سالم، برکت در کار و عاقبت به خیری بوده و شیخ نخودکی برای هر سه مورد از آنها نماز اول وقت را توصیه می کنند و می گویند “نماز اول وقت شاه کلید است”.

دعا برای حل مشکل

یکی دیگر از دعاهای که شما می توانید در زمان سحر سه مرتبه و در وقت صبح سه مرتبه و در شب هم ۳ مرتبه آن را بخوانید به شرح زیر است:

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ رَبِ اَسئَلُکَ مَدَداً روحانیّاً تَقوی بِهِ قوایَ الکُلِیة و الجُزئیة ، حَتی اَقهَرَ بِمَبادی نَفسی کُلُ نَفسٍ قاهِرَةٍ فَتَنقَبِضَ لی اِشارَةُ َقائِقِها، اِنقباضاً تَسقُط بِه قُواها ، حَتی لا بَیقی فِی الکَونِ ذُو رُوحٍ اِلّا وَ نارُ قَهری قَد اَحرَقَت ظُهُورَه.یا شَدیدُ یا شَدیدُ یا ذَالبَطشِ الشَدید یا قاهِرُ یا قَهّار، اَسئَلُکَ بِما اَودَعتَهُ عِزرائیلَ مِن اَسمائِک اَلقَهریة ، فَانفَعَلَت لَه النُفُوس بِالقَهرِ اَن تودِعَنی هذا السِّرِّ فی هذهِ السّاعّةِ حَتی اُلَیِن بِه کِلَّ صَعبٍ وَ اُذَلِّل بِه کُلَّ مَنیع ،بِقُوَتِکَ یا ذَا القُوَةِ المَتین»

اگر مشکلی دارید که خیلی بزرگ است و برای شما بسیار سخت است می توانید برای حل مشکل خود ۳۰ بار این دعا را هم بخوانید:

«يا رَحْمانُ يا رَحيمُ، يا أَرْحَمَ الرَّاحِمينَ، أَسْئَلُكَ اللُّطْفَ بِما جَرَتْ بِهِ الْمَقاديرُ»

خواندن دعا

استغار کنید

خداوند در آیه سه سوره هود اینگونه می فرماید که :

«و این که از پروردگار خود آمرزش بطلبید ؛‌ سپس (با ایمان ناب و عمل صالح) به سوی ‌او باز‌گردید تا شما را تا مدّت معینی (از مواهب زندگی این جهان) بخوبی بهره‌مند سازد و به هر صاحب فضیلتی، به مقدار فضیلتش ببخشد.»

دعای رفع مشکلات مالی : با توجه به ایه فوق می توانیم اینگونه بگوییم که یکی از راه های که سبب می شود رزق و روزی زیادتر گردد استغفار کردن می باشد.دقت داشته باشید که دعاها و آیه های زیادی وجود دارد که ما می توانیم پندهای زیادی در این رابطه از آنها بگیریم.

دعای حل مشکل امام صادق ع

امام صادق نیز دعای در رابطه با حل مشکل داشته است که مرحوم سید علی خان مدنی این دعا را از امام صادق ع می گوید:

برای اینکه سختی ها و بلاها رفع شود ۱۰ مرتبه بگویید : «حَسبِیَ الله لا اِلهَ اِلّا هُوَ عَلَیهِ تَوَکَّلتُ وَ هُوَ رَبُّ العَرشِ العَظیمِ.» پس از آن ۱۰ بار بگویید :  «حَسبِیَ اللهُ لِمَن بَغی عَلَیَّ حَسبِیَ اللهُ لِمَن اَرادَنی بِسُوءٍ».

همچنین دعای دیگری نیز وجود دارد که امام صادق ع آن را به معاویه بن عمار برای افزایش رزق داده اند و فرموده اند که من برای زیادتر شدن رزق ،از این مورد چیزی بهتر را ندیده ام. این دعا به شرح زیر است:

اَللّهُمَّ ارْزُقْنى مِنْ فَضْلِکَ الْواسِعِ الْحَلالِ الطَّیِّبِ رِزْقاً واسِعاً حَلالاً طَیِّباً بَلاغاً لِلدُّنْیا وَالاْخِرَهِ صَبّاً صَبّاً هَنیَّئاً مَری ئاً مِنْ غَیْرِ کَدٍّ وَلا مَنٍّ مِنْ اَحَدٍ مِنْ خَلْقِکَ اِلا سَعَهً مِنْ فَضْلِکَ الْواسِعِ فَاِنَّکَ قُلْتَ وَاسْئَلُوا اللَّهَ مِنْ فَضْلِهِ فَمِنْ فَضْلِکَ اَسْئَلُ وَ مِنْ عَطِیَّتِکَ اَسْئَلُ وَ مِنْ یَدِکَ الْمَلاْ اَسْئَلُ.

«خداى نصیبم کن از فضل گسترده‏ ات، حلال پاکیزه روزى فراخ حلال پاک‏ رساى براى‏ دنیا و آخرت، ریزان ‏ریزان گوارا لذیذ بدون زحمت و بدون منّت از احدى از بندگانت، جز وسعتى از فضل واسعت، زیرا تو فرمودى: «از فضل خدا بخواهید» پس از فضل تو مى‏ خواهم و از عطاى تو درخواست مى‏ نمایم و از دست پر تو مى‏‌طلبم.

دعا برای افزایش رزق و روزی

دعای دیگری از امام صادق ع

دعای دیگری نیز وجود دارد که اگر می خواهید از احتیاج ها شما بی نیاز شوید می توانید خواندن این دعا را همیشه در اولویت ها قرار بدهید:

زمانی که ابوبصیر از امام صادق ع خواست تا یک دعا را برای افزایش رزق و روزی به او بدهد ، امام صادق ع این دعا را به او اموخت تا در سجده نمازهای خود بخواند. این دعا به شرح زیر است:

یا خَیْرَ مَدْعُوٍّ وَ یا خَیْرَ مَسْئُولٍ وَ یا اَوْسَعَ مَنْ اَعْطى وَ یا خَیْرَ مُرْتَجىً اُرْزُقْنى وَ اَوسِعْ عَلَىَّ مِنْ رِزْقِکَ وَ سَبِّبْ لى رِزْقاً مِنْ قِبَلِکَ اِنَّکَ عَلى کُلِّ شَیْئٍ قَدیرٌ؛

«اى بهترین خوانده‏ شده و اى بهترین درخواست‏ شده و اى وسعت‏ بخش‌ترین‏ کسى‏ که عطا کرد و اى بهترین امید شده، روزى‏‌ام ده و بر من از روزى‏‌ات وسعت ده و سبب‏ سازى کن برایم روزى را از جانب خودت، به درستى که تو بر هرچیز توانایى.»

دعا (امام باقر ع)

دعای دیگری نیز وجود دارد که امام باقر ع به زید شحّام  آنها را توصیه کرده و گفته است در سجده نمازهای واجب خود این دعا را بخوانید:

«یا خَیْرَ الْمَسْئُولینَ وَ یا خَیْرَ الْمُعْطینَ اُرْزُقْنى وَارْزُقْ عِیالى مِنْ فَضْلِکَ فَاِنَّکَ ذُوالْفَضْلِ الْعَظیمِ»

«اى بهترین درخواست ‏شده، و اى بهترین عطا کننده، مرا و عیالم را از فضلت روزى بخش، به درستى که تو صاحب فضل بزرگى هستى.»

دعای رفع مشکلات مالی : بهتر است بدانید که شما علاوه بر اینکه به سراغ دعاها برای افزایش رزق و روزی می روید ولی باید حتما سعی و تلاش خودتان را بکار ببرید تا بتوانید به نتیجه برسید. قطعا هیچ کاری بدون تلاش به نتیجه نخواهد رسید.

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *