سه شنبه، ۰۳ بهمن ۹۶ - ۰۸:۳۹
تخمه آفتاب گردان

کالری یک مشت تخمه آفتابگردان : تخمه آفتابگردان جز مواردی است که می توان دلایل خوبی برای مصرف کردن آن را مطرح کرد. البته…

کالری یک مشت تخمه آفتابگردان : تخمه آفتابگردان جز مواردی است که می توان دلایل خوبی برای مصرف کردن آن را مطرح کرد. البته افرادی که مبتلا به چاقی هستند یا اضافه وزن دارند همیشه از خوردن تخمه نگرانند. ولی لازم است بدانید که مصرف تخمه آفتابگردان سبب می شود که شما انرژی مورد نیاز بدنتان را تا حدودی تامین کنید.

تخمه آفتاب گردان را می توان به عنوان یک منبع خوب برای ویتامین E معرفی کرد و برای افرادی که با کمبود این ویتامین در بدنشان روبرو هستند گزینه ی خوبی می باشد. تامین منیزم نیز از مواردی است که برای بدن بسیار ضروری می باشد و البته سبب پیشگیری از بروز سکته نیز می شود. شما می توانید برای بدست آوردن منیزم از تخمه آفتاب گردان استفاده نمایید. در نصف فنجان تخمه آفتاب گردان حدود ، ۲۵۵ میلی گرم منیزیم وجود داشته است.

تخمه آفتاب گردان برای خانم های باردار و رشد کودکان بسیار موثر است.

ویتامین B1 یکی دیگر از مواد ضروری در بدن است که ما باید روزانه با مصرف مواد گوناگون ، نیاز بدنمان را به آن برطرف نماییم. با مصرف یک مشت تخمه آفتابگردان می توانیم حدود نیمی از نیاز روزانه بدنمان را به این ویتامین تامین کنیم.

صد گرم تخمه

کالری صد گرم تخمه آفتاب گردان برابر با ۸/۶۱۴ کالری می باشد که می توان گفت تقریبا به اندازه سی قاشق غذاخوری برنج است.

تخمه آفتاب گردان به عنوان یک منبع عالی از پتاسیم ، آهن ، منیزیم و فسفر است و به عبارتی دیگری آهن موجود در تخمه افتاب گردان می تواند با مواردی مثل زرده تخم مرغ یا جگر مقایسه کرد.

  • تخمه افتاب گردان منبع مناسبی برای دریافت ویتامین E است.
  • مصرف تخمه آفتاب گردان در دوران بارداری مشکلی ایجاد نمی کند.
  • به علت وجود منیزیم در تخمه آفتاب گردان سبب پیشگیری از سکته قلبی خواهد شد.
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *