شنبه، ۱۹ اسفند ۹۶ - ۰۵:۴۰
درمان بیماری لثه

درمان بیماری لثه : اگر شما هم تا به حال درد لثه را تجربه کرده باشید ، قطعا می دانید که چقدر آزاردهنده است و افراد…

درمان بیماری لثه : اگر شما هم تا به حال درد لثه را تجربه کرده باشید ، قطعا می دانید که چقدر آزاردهنده است و افراد در چنین شرایطی به دنبال راهی هستند که از شر این بیماری خلاص شوند. اگر بیماری لثه دارید می توانید از روش های طبیعی و خانگی استفاده نمایید که در ادامه به آنها اشاره شده است. با روزباتو همراه شوید…

راهکارهای طبیعی

استفاده از نخ دندان: می توانید در روز یک تا دو بار اینکار را انجام بدهید چون موجب جلوگیری از رشد باکتری های می شود که برای ما بسیار مضر هستند.

ویتامین ث : اقدام به استفاده از مواد غذایی نمایید که دارای ویتامین ث هستند. وجود این ویتامین موجب می شود که لثه ها محکم تر شوند و تشکیل بافت سالم شکل بگیرد.

مصرف چای سبز:  برای اینکه از التهاب لثه جلوگیری شود می توانید در روز یک تا سه فنجان چای سبز نوش جان کنید البته دقت کنید شیرین نباشد.

اسانس‌‏های میخک و درخت چای : شما می توانید در روز حدود ۵ میلی لیتر از آن را استفاده کنید. این کار را می توانید ۲ بار انجام بدهید.

برای اینکار این اسانس ها را روی لثه خود بمالید و سپس مسواک بزنید. (به دلیل خاصیت ضدباکتریایی آنها ، موجب پیشگیری از التهاب لثه می گردد).

 کوآنزیمQ10” ۱۰۰ میلی‌‏گرم در روز » : می تواند تاثیرات خوبی بر روی التهاب لثه داشته باشد.

روغن نارگیل

شاید برای شما جالب باشد که یکی از روش های درمانی سنتی و قدیمی برای دندان ها استفاده از روغن نارگیل است که می تواند سبب تقویت دندان و لثه شود و همچنین التهاب لثه را از بین ببرد.

استفاده از روغن نارگیل

شما می توانید هر روز ، یک قاشق مرباخوری روغن نارگیل را آماده کنید و درون آن ۲ قطره اسانس ضد باکتریایی (مانند میخک) بریزید و اجازه دهید برای ۵ تا ۲۰ دقیقه در دهان شما بچرخد و بعد از آن ماده را بیرون بریزید و سپس با آب گرم دهان خود را به خوبی بشویید.

پیشنهاد می شود اینکار را صبح ها وقتی از خواب بیدار می شوید انجام بدهید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *