شنبه، ۱۸ اسفند ۹۷ - ۰۸:۵۳
نکات مهم در شست و شوی لباس زیر

نحوه ی صحیح شستن لباس زیر : شستن لباس زیر از مواردی می باشد که نیاز به دقت دارد. شما باید این لباس ها…

نحوه ی صحیح شستن لباس زیر : شستن لباس زیر از مواردی می باشد که نیاز به دقت دارد. شما باید این لباس ها را از هر گونه الودگی و میکروب تمیز کنید تا دچار بیماری ها و عفونت ها نشوید. اگر برای اولین بار قرار است لباس زیر را بپوشید حتما باید آن را به صورت صحیحی بشویید و تصور نکنید چون لباس نو است به شست و شو نیاز ندارد. این امکان وجود دارد طی فرآیندی که لباس به دست مشتری می رسد با الودگی هایی در تماس بوده باشد و شما بعد از پوشیدن لباس آن ها را به بدن تان منتقل نمایید.

نکات مهم در شست و شوی لباس زیر

قطعا می دانید که شستن لباسها آن هم به شیوه ی صحیح کار ساده ی نیست و اینکار زمانی سخت تر می شود که قرار باشد لباسهای ظریف را بشوییم.

ممکن است پیراهن ما زمانی که لکه دار شود سریع برای شست و شوی آن اقدام کنیم ولی برای لباس زیر این اقدام را انجام نمی دهیم. شما باید بعد از ۲ یا ۳ بار پوشیدن لباس زیر آن را بشویید حتی اگر هیچ لکه ی ندارد و از افرادی نیستید که زیاد عرق می کنند بهتر است بعد از ۵ بار استفاده لباس زیر را به نحوی صحیح تمیز کنید.

نکات مهم در شست و شوی لباس زیر

این نکته را به خاطر بسپارید که حتی اگر لباس شما کثیف نیست یا بو نمی دهد باید آن را بشوئید . لباسهای که به سطح بدن نزدیک تر هستند به نسبت دیگر لباس ها به خود چربی، عرق، میکروب و کثیفی می گیرند و باید خیلی زود شسته شوند.

تمامی این موارد به صورت چرک لباس دیده می شوند و باید بعد از دو یا سه بار که لباس را پوشیدید آن را تعویض کرده و برای شستن اقدام کنید. لباس را در آب سرد بگذارید چون هیچ آسیبی به آن وارد نمیشود.

بهترین روش شست و شوی لباس زیر

بهترین روش شست و شوی با دست می باشد و باید لباس را در زیر نور آفتاب قرار دهید و حتما محیطی باشد که به دور از الودگی و گرد و غبار باشد و بعد اتوکشی لباس را فراموش نکنید.

اگر از ماشین لباسشویی استفاده کنید همانطور که آلودگی لباس زیر به دیگر لباس ها می رسد قطعا این مورد برعکس نیز ممکن است و میتواند منجر به عفونت دستگاه تناسلی و تحریک پوستی شود. اگر مجبور هستید که از ماشین لباسشویی استفاده کنید باید لباس زیر را از دیگر لباس ها جدا کرده و از آب داغ استفاده نمایید و بعد از اینکه شست و شو با ماشین تمام شد باید سریعا لباسهایتان را از ماشین خارج کرده و در زیر آفتاب پهن کنید.

این نکته را به خاطر بسپارید که اگر لباس شما در ماشین لباسشویی باقی بماند طبق تحقیقات انجام شده، منجر به تکثیر و رشد کپک ها می شود و همین موارد خارش و عفونت پوستی را می تواند به دنبال داشته باشد و در افرادی که مبتلا به حساسیت و آسم هستند بیشتر خود را نشان میدهد.

بهترین روش شست و شوی لباس زیر

چگونه لباس را ضدعفونی کنیم؟

به جنس لباس زیرتان باید دقت کنید که حتما باید نخی باشد. دلیل استفاده از لباس های نخی ، عدم تبخیر رطوبت بدن به واسطه لباس است. معمولا لباس های با جنس الیاف مصنوعی حساسیت را در افراد نیز به وجود می آورند.

ادم های که می خواهند همیشه آراسته باشند سعی می کنند لباس هایشان را تمیز و مرتب کنند و البته که حتما باید در خصوص لباس های زیرتان نیز به همین شیوه باشد. همانطور که اشاره کرده ایم پس از اینکه شستن لباس ها به پایان رسید آن را در زیر آفتاب قرار داده و پس از خشک شدن ، اتو بزنید.

لباس های زیرتان را با دست بشویید ولی اگر با ماشین لباس شویی شست و شو را انجام میدهید بهتر است برنامه ماشین لباسشویی را بر روی لباسهای حساس قرار بدهید چون در صورتی که برنامه و دماهای بالاتر را انتخاب نمایید موجب می شود تا به بافت لباس زیرتان آسیب وارد شود و خیلی سریع از بین برود.

لباس زیرتان را ضد عفونی کنید

افرادی برای اینکه لباس زیرشان را بهتر و تمیزتر کنند اقدام به جوشاندن آن می نمایند ولی توصیه می شود به جای جوشاندن از اتوکردن استفاده کنید تا آسیب کمتری به بافت لباس وارد گردد و البته میتوان طبق نظر پزشک عمل ضدعفونی کردن لباس را بهتر انجام داد.

متاسفانه این روزها شاهد گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی هستیم و افرادی وقتی لباس زیرشان را می شویند همانطور در حمام یا محیط منزل آن را رها می کنند تا خشک شود که قطعا کار اشتباهی است. ولی تحت هر شرایطی شما باید از نور آفتاب برای خشک کردن لباس زیر استفاده کنید.

لباس زیرتان را ضد عفونی کنید

شست و شوی لباس زیر با لیمو

لیمو از دسته موادی است که خاصیت زیادی داشته است و به عنوان یک نسخه طبیعی نیز استفاده می شود مخصوصا که لیمو خاصیت سفید کنندگی نیز دارد و کافی است که برای شست و شوی لباس زیر آن را به مواد شوینده اضافه کنید و به صورت معمول از آن استفاده نمایید.

اگر می خواهید علاوه بر ضدعفونی کنندگی لباس هایتان نیز سفید شوند باید آبلیمو را با آب ترکیب کرده و پس لباس های خود را بشویید و در پایان قطعا خواهید دید که لک های کوچک لباس شما نیز از بین رفته ولی اگر مجدد لکه های را نیز مشاهده میکنید بهتر است به آبلیمو ، نمک اضافه کرده و صبر کنید تا بر روی لباس خشک گردد و سپس آن را بشویید.

شستن لباس کودکان

اخرین نکته ی که باید به آن دقت کنیم شست و شوی دقیق لباس کودکان است که حتما باید جدا از لباس های دیگر شسته شود چون در برخی از کودکان که دچار عفونت می شود و توسط پزشک بررسی صورت میگیرد مشخص شده است که لباس های کودک همراه با لباس بزرگسالان شسته شده است.

نحوه ی صحیح شستن لباس زیر : مخصوصا لباس های زیر آن ها باید حتما به صورت جداگانه شسته شود چون شست و شوی لباس کودکان و لباس زیر آنها با لباسهای بزرگسالان سبب می شود که انتقال میکروب انجام گردد. پس به جداسازی لباس با دیگر افراد دقت فراوانی داشته باشید.

لینک مرتبط : پاك كردن ماژيك از روي لباس 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *