یکشنبه، ۲۱ بهمن ۹۷ - ۰۹:۰۵
چطور خواستگار پیدا کنم؟

چطور خواستگار پیدا کنم؟ شاید اگر شما این سوال را از کسی بپرسید شما را مسخره کند یا حتی برای چند دقیقه ی به…

چطور خواستگار پیدا کنم؟ شاید اگر شما این سوال را از کسی بپرسید شما را مسخره کند یا حتی برای چند دقیقه ی به شما بخندد ولی واقعا این واکنش ها در برابر چنین سوالهای صحیح است؟ متاسفانه برخی از دخترخانم ها از این موضوع ناراحت هستند که چرا با وجود شرایطی که از نظر تحصیل، ظاهر و… دارند ولی هیچ خواستگاری برایشان پیدا نمی شود و چکاری می توانند انجام بدهند تا خواستگار پیدا کنند. در ادامه این پست ما به شما چندین راهکارها را معرفی کرده ایم که به امید خدا با بکار بردن آن ها برایتان خواستگار خواهد آمد.

پیدا کردن همسر ایده آل

دسته ی از خانم ها هستند که خواستگارهای زیادی دارند ولی هیچ کدام از آن ها باب میل شان نیست ولی در مقابل دسته ی نیز وجود دارد که اصلا خواستگار ندارند و همیشه از این موضوع گله دارند که با اینکه از جنبه های مختلف مشکلی ندارند ولی خواستگاری به سمت آن ها نمی آید. اگر تصمیم دارید ازدواج کنید و تشکیل خانواده بدهید اما کسی را برای شریک زندگی ندارید باید بتوانید همسر ایده آل تان را پیدا کنید.

خب حتما سوال در ذهن تان ایجاد می شود که چطور می توانم همسر ایده ال خودم را انتخاب کنم؟ البته در بحث ازدواج شما نباید به هیچ وجه از آمارهای ازدواج غافل شوید چون جوان های زیادی با توجه به شرایط اقتصادی که دارند کمتر راضی می شوند تا یک خانواده را اداره کند اما بحث ما این نیست بلکه میخواهیم به این موضوع بپردازیم که چطور همسر ایده ال را انتخاب کنم و از همه مهم تر خواستگار داشته باشم؟ چون هر پسری که شرایط ازدواج داشته باشد با خانواده اش موضوع خواستگاری و ازدواج را در میان می گذارد و در نهایت ازدواج میکند.

حتما بخوانید : چرا نباید قبل از ازدواجمان رابطه جنسی داشته باشیم؟

پیدا کردن همسر ایده آل

برای اینکه دختری نشان دهد قصد ازدواج دارد چه راهکارهای وجود دارد؟

آیا واقعا درست است که اگر دختری سوژه ی مناسبی را پیدا کرد سریعا پیشقدم شود و پیشنهاد ازدواج بدهد؟ آیا این شرایط بعدا برای او دردسر ساز نخواهد شد؟ به نظر می آید با توجه به فرهنگی که در جامعه ما و حتی دیگر کشورها وجود دارد بهتر است دختر خانم ها چنین اقدامی نکنند و در مقابل از روش های استفاده کنند که بیشتر آن ها را در بین افراد و فامیل نشان میدهد.

هر چقدر شما بتوانید ارتباط بهتر و مهربان تری با دیگر اعضا فامیل داشته باشید در ازدواج شما بیشتر تاثیر گذار است. به راهکارهای زیر دقت کنید.

۱)ازدواج را اولویت قرار بدهید

اینکه شما در خانه بنشینید و فقط اولویت ازدواج را برای خودتان در نظر بگیرید اصلا کافی نیست. همان طور که شما برای کارهای دیگر مثل تحصیل و… اولویت قرار می دهید باید ازدواج تان را اصلی ترین اولویت زندگی قرار بدهید.

مثلا اگر شما در بین همکاران خود بگویید که اصلی ترین اولویت شما کارتان است یا بین همکلاسی هایتان بگویید هیچ چیزی نمی تواند شما را از ادامه تحصیل باز دارد قطعا آن ها چنین اولویت بندی که شما سفت و سخت پایبند آن هستید را خراب نمی کنند. پس اصلی ترین اولویت شما از امروز ازدواج کردن است.

1)ازدواج را اولویت قرار بدهید

۲)تکلیف تان را با خودتان روشن کنید

اول فکر کنید که اصلا برای چه چیزی قرار است ازدواج کنید. آیا فقط به خاطر حرف دوستان و فامیل است یا واقعا خودتان دوست دارید از تنهایی در بیاید و ازدواج کنید؟

منظور از اینکه تکلیف تان را روشن کنید را با یک مثال ساده به شما توضیح میدهیم. دختر خانم های هستند که یک روز چادر می پوشند و روز دیگر با تیپ های دیگری ظاهر می شوند اینگونه نه افراد مذهبی و نه افرادی که مقید و مذهبی نیستند نمیتوانند به سراغ چنین شخصیت های بروند.

۳)اجازه ندهید هر برنامه ی برای بعد از ازدواج باشد

درست است که ازدواج اصلی ترین اولویت شما است ولی این دست شما نیست که چه زمانی ازدواج کنید. مثلا نگویید تا ازدواج نکنم به تحصیل ادامه نمی دهد. مردان کمی را خواهید دید که راضی می شوند با دخترانی ازدواج کنند که هیچ مهارتی ندارند و البته بخاطر داشته باشید که امروزه مردان بیشتر زن های شاغل را ترجیح میدهند یا حداقل خانم های که هنرهای زیادی داشته باشند.

حتما بخوانید: با چه پسری ازدواج کنم تا خوشبخت شوم؟

3)اجازه ندهید هر برنامه ی برای بعد از ازدواج باشد

۴)فعالیت های اجتماعی تان را افزایش بدهید

سعی کنید با افراد بیشتری در رفت و امد باشید و روابط اجتماعی تان را زیادتر کنید تا شناخته تر شوید و افراد زیادتری نسبت به شما شناخت بیشتری داشته باشند اینگونه شما در بین آن ها کسی شما را بپسندد و به شما پیشنهاد ازدواج بدهد. پس نا امید نشوید.

۵)در مجالس زنانه شرکت کنید

شاید فکر کنید که دیگر دوران ازدواج کردن به سبک سنتی تمام شده ولی در واقع اصلا چنین چیزی نیست و هنوز هم خانواده های وجود دارند که ترجیح میدهند پسرهایشان به صورت سنتی ازدواج کنند و زمانی که مادر آقا داماد دختر خانم را پسند کرد به همراه داماد به منزل دختر خانم می روند. پس حتما در محافل زنانه حضور داشته باشید و سعی کنید حضور پررنگ تان را بارها در چنین محافلی اثبات کنید. خواهید دید که خواستگارها به سمت شما می آیند. علاوه بر آن به مکان های بروید که افرادی با سلایق و علایق شما در آنجا حضور دارند.

نکته) از فن بیان نیز غافل نشوید. لحن شما باید با مهربانی باشد نه اینکه تند و سریع جواب احوال پرسی بقیه را بدهید و بگذرید.

5)در مجالس زنانه شرکت کنید

۶)توجه بیشتری به ظاهرتان داشته باشید

دختر خانم های که وقت ازدواج شان شده است باید توجه زیادتری به ظاهرشان داشته باشند و هیچ وقت شلخته یا با لباس های کثیف و لکه دار در هیچ جمعی حاضر نشوند. شاید با ارایش های زننده و تیپ های به اصطلاح غیر متعارف افرادی به سمت شما بیایند ولی همیشه مطمئن باشید اگر مردی بخواهد با شما زندگی راحت و ارامی داشته باشد به دنبال خانمی خواهد بود که همه چیز را در حد تعادل رعایت کند.

چطور خواستگار پیدا کنم؟ در اخر اگر از روش های مختلف استفاده کردید ولی هیچ پاسخی دریافت نکردید بهتر است خودتان پیش قدم شوید نه به این معنی که مستقیم بروید و به طرف مقابل بگویید با من ازدواج می کنی بلکه یک واسطه مطمئن را انتخاب کنید تا با شخص مورد نظرتان صحبت کند. همچنین توصیه می شود از تجربه های دیگران نیز استفاده کنید.

حتما بخوانید: عوارض خود ارضايي بعد از ازدواج

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *