Stay connected
Trending News
Subscribe Now
Trending News

آیا قرص کلسیم چاق کننده است ؟ حتما شما هم می دانید که کلسیم جز مواردی است که برای سلامت استخوان ها بسیار ضروری است و اگر کمبود کلسیم در آنها وجود داشته باشد سبب می شود که پوکی استخوان ها به وجود بیاید. پیش از هر چیزی باید این موضوع را بدانید که کلسیم در موارد زیر نقش موثری داشته است:

  • کمک به لاغری
  • پیشگیری از سرطان کولون
  • کم نمودن دردهای قبل از قاعدگی
  • و ….

کلسیم به عنوان فراوان ترین مینرالی است که در بدن موجود می باشد.بدن ما حدود یک کیلوگرم کلسیم داشته است که این میزان به استخوان بندی ها در بدن افراد بستگی داشته است و متفاوت می باشد.بیشترین میزان کلسیم در دندان ها و استخوان ها وجود دارد و فقط در دیگر قسمت های بدن حدود یک درصد وجود داشته است و همین مقدار کم اعمال فراوانی را انجام میدهد.

کلسیم و کاهش وزن

شیر یکی از بهترین منابع است که کلسیم داشته است. کلسیم به شما کمک می کند تا علاوه بر خوش اندام بودن ، لاغر نیز شوید. در نتایج تحقیقاتی که محققان بدست آورده اند نشان میدهد که افرادی که روزانه در مدت زمان 18 ماه ، بین   1300 تا 1400 میلی گرم کلسیم  از محصول های لبنی کلسیم دریافت نموده اند ، چربی بدنشان پایین تر است. هر چقد میزان کلسیم در سلول های چربی زیادتر باشد مقدار سوخت و ساز نیز زیادتر خواهد شد.

افرادی که در برنامه های غذاییشان ، مواد غذایی سرشار از کلسیم وجود دارد نسبت به دیگر افراد کمتر در معرض بیماری های لثه قرار می گیرند. محققان معتقدند که کلسیم سبب می شود آرواره ها قوی تر شوند و همچنین مقابله با نفوذ باکتری ها را نیز انجام میدهند.

دقت داشته باشید که یک علت خوب برای تشویق نوشیدن شیر می تواند کلسیم باشد که به خوش اندامی و لاغری کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *