یکشنبه، ۱۳ اسفند ۹۶ - ۰۸:۳۱
ام اس در زنان

علائم ام اس در زنان : بیماری ام اس یکی از بیماری های است که به سیستم اعصاب مرکزی حمله می کند و در…

علائم ام اس در زنان : بیماری ام اس یکی از بیماری های است که به سیستم اعصاب مرکزی حمله می کند و در واقع در زن های جوان بیشتر از دیگران دیده می شود.چندین نشانه را می توانیم نام ببریم که به عنوان اصلی ترین نشانه های مبتلا شدن به ام اس هستند. اگر شما هم این نشانه ها را در خود می بینید حتما به پزشک مراجعه کنید.

نکته: دقت داشته باشید این نشانه ها به این معنی نیست که در صورت دارا بودن حتما شما بیماری ام اس دارید بلکه ممکن است به علت برخی دیگر از بیماری ها و اختلال ها برای شما به وجود بیاید.

نشانه های مبتلا شدن به MS

 1. اختلال های بینایی
 2. خستگی های و ضعف های بی علت
 3. وجود اختلالاتی در عضلات و گرفتی های عضلانی
 4. مورمور شدن و بی حسی دست و پا
 5. بی اختیار شدن در ادار و دفع مدفوع
 6. اختلال های جنسی
 7. خارش
 8. علائم حاملگی و کاهش و ضعف حافظه
 9. اختلالاتی در کنترل حرکات و وجود سرگیجه
 10. تشنج صرعی
 11. تغییرخلق و خو و افسردگی
 12. سردرد
 13. کم شدن میزان شنوایی

علائم ام اس در زنان : اگر شما هم در نمی توانید فعالیت های ساده را به خوبی انجام بدهید یا هر روز احساس ضعف در خود می بینید و سریعا از انجام کاری خسته می شوید ؛این علائم می توان به شما بگوید که سیگنال های عصبی قادر نیستند به صورت صحیحی از  از مغز و نخاع به سیستم عصبی محیطی انتقال داده شود و توصیه می شود که حتما در چنین شرایطی به پزشک مراجعه نمایید و زمان را هدر ندهید.

حدود هشتاد درصد از افرادی که به MS مبتلا می شوند در نشانه های اولیه خود از ضعف عضلانی و خستگی عضلانی صحبت می کنند که بیشتر در ماهیچه های دست و پا مشاهده می شود. زمانی که سلول های عصبی تخریب شود این علائم نیز می توانند شدت یابند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *