شنبه، ۱۹ اسفند ۹۶ - ۰۸:۲۹
سریلانکا

سریلانکا مناطق دیدنی : این شهر اخیرا جز شهرهای توریستی به شمار می رود که دیدنی های بسیاری نیز داشته است.سریلانکا یکی از منابع…

سریلانکا مناطق دیدنی : این شهر اخیرا جز شهرهای توریستی به شمار می رود که دیدنی های بسیاری نیز داشته است.سریلانکا یکی از منابع ادویه شناخته می شود که در آن ادویه های مختلفی مانند دارچین، وانیل و زنجبیل تولید می گردد.

یکی دیگر از محصولاتی که در سریلانکا بسیار دیده می شود نارگیل است که جز میوه های خوشمزه ی می باشد که در هر جای دنیا طرفدارن زیادی داشته است.زمانی که وارد می شود میوه ی را می بینید که شباهت زیادی به انبه دارد ولی در اصل همان نارگیل می باشد ، نارگیلی که رنگ زرد طلایی داشته است.

دیدنی های سریلانکا

از صنایع دستی که در سریلانکا با قیمت ارزانی می توانید خریداری کنید، کارهای دستی چوبی می باشد. اگر به این نقطه سفر کردید و می خواهید سوغاتی های مناسبی را خریداری نمایید می توانید از مجسمه ها دیدن کنید.

یکی از دیدنی های سریلانکا که نباید لذت دیدن آن را از دست بدهید، کوه آدم یا آدامز پیک (قله آدم) می باشد. البته اهمیت این نقطه دیدنی به دلیل ارتفاع آن نیست بلکه اعتقادات و علت های دیدنی است. در سر این کوه، جای پای است که برای ساکنان این کشور و ادیانشان ، معنای خاصی دارد.

مسلمان ها این جای پا را محلی می دانند که حضرت آدم در زمان انتقالش از بهشت به زمین به جای گذاشته است.

سریلانکا و دیدنی های آن

سریلانکا مناطق دیدنی : آب و هوای سریلانکا موجب شده تا به عنوان کشوری ۴ فصل شناخته شود. خوردنی های این منطقه می توان به نان روتی، خوراک سبزیجات، کیک کنداکاووم ، خوراک نارگیل، شیرینی ککیس ، خوراک گوشت اشاره کرد.

سریلانکا مناطق دیدنی

می توان به موارد زیر به عنوان جشنواره های مهم اشاره کرد:

  • سال جدید اقوام سینهالا و تامیل : یکی از بزرگترین جشن ها به شمار می رود و در آن بیشتر افرادی که سریلانکا را تشکیل میدهد، در این جشن به شادی و پایکوبی مشغول می شوند.
  • جشن وساک : یکی از جشن های بزرگ مذهبی است و بیشتر افرادی که سریلانکا  هستند بودایی می باشند. این جشن به عنوان تولد و مرگ بودا است که در یک روز می باشد.
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *