شنبه، ۰۹ دی ۹۶ - ۰۶:۱۲
علت جوش دور لب

علت جوش دور لب : جوش ها به عنوان مشکلات پوستی هستند که ممکن است در هر قسمتی از صورت رخ بدهند و البته…

علت جوش دور لب : جوش ها به عنوان مشکلات پوستی هستند که ممکن است در هر قسمتی از صورت رخ بدهند و البته با توجه به قسمتی که می باشند علت های مختلفی برای آنها وجود داشته است.می توانیم بگوییم علت برخی از جوش ها دوره نوجوانی است که به جوش های غرورجوانی شناخته می شوند.

علت های به وجود آمدن جوش چیست؟

  • هورمون ها و اختلالات آنها
  • مصرف داروهای خاص
  • داشتن رژیم های نامناسب و ناصحیح
  • استفاده از لوازم آرایشی چرب
  • استرس
  • و …

اگر جوش ها در اطراف لب یا در منطقه چانه باشند نشانگر اختلال های هورمونی و وجود استرس می باشند.

درمان های خانگی برای رفع جوش ها

اگر می خواهید جوش های خود را درمان نمایید می توانید از روش های خانگی استفاده کنید. یکی از این روش ها استفاده از خمیردندان است ، بدین صورت که مقداری خمیر دندان را پیش از اینکه بخوابید روی جوش های صورت خود بمالید و اجازه دهید تا صبح بماند.اینکار سبب می شود که جوش ها ضعیف شوند و از بین بروند.

یکی دیگر از روش های که می تواند به شما در درمان سریع جوش ها کمک کند ، پیاز خام است.شما می توانید پیاز خام را روی جوش های صورت بمالید و آن ها را از بین ببرید.

اگر میکروب ها سبب شوند که جوش ها پدید بیایند می توان از عوامل میکروب زا استفاده کرد که برای اینکار می توانید از پرتقال و دیگر مرکبات استفاده نمایید.

برای جوش های بزرگ صورت ، می توان از عسل استفاده کرد.عسل خاصیت ضد باکتریای داشته است و می تواند در درمان عفونت ها مفید باشد.

خمیر زردچوبه نیز می تواند برای جوش ها موثر باشد بدین صورت که مقداری خمیر زردچوبه را پیش از خواب روی جوش بمالید و صبح بشوید ،در درمان عفونت مفید می باشد.

نکته) امروزه ماسک های متنوعی خانگی وجود دارد که شما می توانید برای سلامت پوست خود از آنها استفاده نمایید مانند ماسک گلاب و نشاسته و ماسک نشاسته .

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *