Stay connected
Trending News
Subscribe Now
Trending News

تاثیر داکسی سایکلین بر پریود : عادت ماهانه خونریزی ماهانه از رحم بانوان می باشد. قاعدگی یا همان عادت ماهانه که با نام های دیگری مانند حیض ، پریود و … نیز شناخته می شود به خونریزی های دوره ی رحم گفته می شود که در واقع با خروجی خون و قطعات ریزش یافته درون رحمی همراه است.بیشتر دوره های قاعدگی از سه روز تا پنج روز به طول می انجامد.

چرا قاعدگی اتفاق می افتد؟ مغز به وسیله هورمون های خاصی بر روی تخمدان ها تاثیر می گذارد و هورمون های را از تخمدانها ترشح می شوند و سپس بر روی سلول های رحم اثر می گذارند و برای حاملگی آن را آماده می کنند و اگر شخصی حامله نگردد مقدار این هورمون ها کاهش می یابد و سلول های درون رحمی ریزش پیدا می کنند و قاعدگی رخ میدهد.

فواصل قاعدگی

فاصله های که بین دو قاعدگی وجود دارد برای هر شخصی می تواند متفاوت باشد و ثابت نبوده است.به صورت عمومی بین شروع یک قاعدگی تا دوره شروع بعدی 28 روز فاصله وجود دارد اما تنها برای خانم های کمی این زمان به صورت کاملا مشخص است. فاصله بین دو قاعدگی می تواند تحت تاثیر عوامل زیادی باشد که می توان به تعییرات فصلی ، تغییرات آب و هوا ، اضطراب و نگرانی ها اشاره کرد.اما به صورت کلی فاصله بین دو قاعدگی بین بیست و یک روز تا سی و پنج روز طبیعی می باشد.

آیا داکسی سایکلین بر پریودی موثر است؟

مصرف داکسی سایکلین با سیکل های قاعدگی ارتباطی نداشته است و به عنوان یک آنتی بیوتیک از گروه تتراسایکلین ها می باشد. اگر رابطه جنسی داشته باشید که حفاظت نشده باشد و شک به حاملگی داشته اید نیاز است که تست بارداری صورت بگیرد. اگر غیر از این باشد باید مسائل مربوط به قاعدگی و دلیل تاخیر آن را ارزیابی نمایید. در زمان بارداری مصرف داکسی سایکلین تنها در زمان تهدیدکننده حیاط مجاز است.

2 دیدگاه

  1. عباس

    شرکت درمسابقه

  2. عباس

    شرکت درمسابقه برنده باش

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *