شنبه، ۱۲ اسفند ۹۶ - ۱۰:۲۶
عمر بیماران ام اس

عمر بیماران ام اس : بیماران ام اس باید این موضوع را به خوبی بدانند که می توانند به زندگی روزانه شان ادامه دهند…

عمر بیماران ام اس : بیماران ام اس باید این موضوع را به خوبی بدانند که می توانند به زندگی روزانه شان ادامه دهند و اصلا بر روی عمر تاثیری نخواهد گذاشت. بیماری ام اس به عنوان نوعی اختلال در سیستم عصبی شناخته شده است که جوان های زیادی را درگیر کرده و مخصوصا خانمهای که سن ۲۰ الی ۴۰ سال دارند با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند.

بیماری MS

متاسفانه هنوز هم درمان قطعی برای بیماری ام اس بدست نیامده است ولی می توان ار راهکارهای استفاده کرد که سبب می شوند مسیر بیماری نیز آهسته تر شود.

پزشکان برای بیماران ام اس داروهای خاصی را تجویز می کنند که برای کنترل بیماری باید آنها را مصرف کنند ولی همیشه توصیه می کنند که از استرس های شدید و فشارهای روحی به دور باشند چرا که می توانند سبب سرعت بخشیدن به علائم این بیماری گردند.

برخی از آمارها نشان میدهد از میان بیماری های مبتلا به ام اس حدود ۲۷ درصد برای هیچ وقت ازدواج نمی کنند. 

۴ عاملی که سبب بدتر شدن بیماری ام اس می شود

برخی از عوامل سبب می شوند که بیماری MS بدتر شود که در ادامه به آنها اشاره شده است:

گرما : اگر گرما همراه با رطوبت باشد قطعا شرایط سخت و آزار دهنده ی را به وجود می آورد و سبب ضعف عضلانی گردد ولی در میان بیماران نیز برخی مشکلی با گرما ندارند.

استرس : وجود استرس می تواند سبب شود که بیماری تشدید یابد و مطابق با تحقیقات ، زمانی که شخص مبتلا به ام اس دچار استرس شود ، حمله  های ام اس از وضعیت های عادی ۲ برابر خواهد شد.

خستگی : خستگی یکی از عواملی است که هم به عنوان علائم ام اس است و هم می تواند سبب شود که تشدید یابد البته این نوع خستگی با خستگی معمولی متفاوت است.

ضربه : بارها دیده شده که بیماران ام اس میگویند شروع بیماری شان با ضربه به نخاع یا مغز بوده است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *