سه شنبه، ۱۵ اسفند ۹۶ - ۰۷:۳۷
درمان ایدز

راه درمان ایدز : زمانی که شخص مبتلا به ایدز به پزشک مراجعه می کند اولین درمانی که برای او انجام می شود، روان…

راه درمان ایدز : زمانی که شخص مبتلا به ایدز به پزشک مراجعه می کند اولین درمانی که برای او انجام می شود، روان درمانی می باشد. این درمان برای این است که بیمار متوجه شود می تواند بیماری اش بهبود داشته باشد. بیمار باید از مرحله های درمان تا حدی اطلاعات کافی داشته باشد و همه ی مواردی که به پیشگیری از بیماری مرتبط می شود به بیمار آموزش داده شود و البته همه ی عوامل خطر نیز برای او بازگو گردد.

شروع دارو

برای تعیین زمان شروع دارو ۲ حالت وجود دارد که ۱)درمان زود هنگام  (Early therapy) و ۲)درمان دیر هنگام  (Late therapy)می باشد.

معمولا بعد از اینکه درمان شروع می شود ، ۲ تا ۴ هفته بعد آثار درمان به صورت کامل قابل رویت می شود. یکی از معضلاتی که متاسفانه هم اکنون به عنوان یکی از اصلی ترین روش ها مطرح می باشد ، هزینه ی درمان بوده است. این گونه داروها، دارای هزینه های زیادی هستند که گاهی اصلا برخی از بیماران نمی توانند اقدام به تهیه یکی از آنها نمایند.

البته در ایران هم اکنون به این صورت می باشد که بعد از اینکه بیمار شناسایی می شود ، درمان با روش  late therapy و به وسیله سه دارو برای او صورت می گیرد.

میزان فعالیت در زمان مبتلا شدن به بیماری

میزان فعالیتی که بیمار انجام می دهد به وضعیت سلامت او وابسته است. علائمی مانند داشتن عفونت یا خستگی می تواند برخی از فعالیت ها را در زمان مبتلا شدن به بیماری برای شخص بیمار ، محدود نماید . ولی به بیماران توصیه می گردد که به صورت منظم ورزش  کنند.

رژیم غذایی

راه درمان ایدز : تغذیه این گونه بیماران باید به صورت صحیح و کاملی باشد و نشانه های مثل سوجذب ، کم شدن وزن و تغییر سوخت ‌و ساز بدن در بیمارانی که مبتلا به ایدز هستند ، بسیار شایع می باشد.

این گونه افراد باید از خوردن شیرغیرپاستوریزه ، تخم ‌مرغ‌ خام‌، مواد غذایی‌ بالقوه‌ آلوده‌  کاملا خودداری نمایند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *