سه شنبه، ۳۰ آبان ۹۶ - ۱۱:۵۴
بادشکم

درمان گوزيدن زياد : شاید شما هم با دیدن این تیتر ناخودگاه به خنده بیوفتید یا احساس خجالتی در چنین مواقعی به شما دست…

درمان گوزيدن زياد : شاید شما هم با دیدن این تیتر ناخودگاه به خنده بیوفتید یا احساس خجالتی در چنین مواقعی به شما دست بدهد اما بهتر است کمی از دید پزشکی به این موضوع نگاه کنیم و بدانیم علت ایجاد آن چیست. باد شکم یا گاز که عبور آن از معده صورت می گیرد و می تواند گازهای داشته باشد که سولفور دارد و در نهایت بوی بدی تولید کند. افرادی این گاز را از طریق  باد شکم(گوزیدن) یا از طریق آروغ زدن خارج می نمایند ولی در مقابل افراد زیاد هستند که این گاز را نگه می دارند. پزشکان در این باره چند روش درمانی را مطرح کرده اند که در ادامه به آنها پرداخته ایم:

چگونه باد شکم را درمان کنیم؟

۱) خرما : اگر می خواهید به درمان بادشکم خود کمک کنید می توانید از خرما یا خاجور استفاده نمایید. این ماده دارای ویتامین های سی و B و همچنین آنزیم ، مواد معدنی ، چربی ، کربوهیدرات ، چربی می باشد. هر شب مقدار ۶ تا ۸ خرما را در آب بگذارید و صبح روز بعد خرماهای خیس خورده را در میکسر بیندازید و معجونی که بدست آمده را میل نمایید.

۲)شیرکره : این ماده می تواند کمک زیادی به اختلال های معده داشته باشد. یک لیوان شیرکره را با یک چهارم قاشق پودر زیره‌ی سبز را با فلفل سیاه و نمک سندها مخلوط کنید و در روز دو تا سه بار از آن میل نمایید.

۳)میخک : میخک جز یکی از مواردی است که می تواند سبب اشتها نیز برای شما شود.زمانی که برنج شما در حال پخت است ۲ تا ۳ میخک را به آن اضافه نمایید البته می توانید ۲ تا۳ میخک را برای ده دقیقه در آب بگذارید و سپس میل نمایید.

۴)دانه رازیانه : می توانید دانه رازیانه را روی سبزیجاتی بریزید که در حال پخت است.

۵)درمان با لیمو : لیمو جز مواردی است که خاصیت های بسیاری داشته است. اگر می خواهید برای درمان بادشکم از آن استفاده کنید می توانید با نصف قاشق جوش شیرین با آب لیمو مخلوط نمایید . از آب یخ نباید استفاده نمایید چون سبب می شود گاز تولید شود . پس از صرف غذا می توانید این محلول را میل نمایید.

کاربران گرامی نظرتان را در مورد پست درمان گوزيدن زياد با ما در قسمت دیدگاه ها میان بگذارید….

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *