Stay connected
Trending News
Subscribe Now
Trending News

سبزی قلیه ماهی شامل چیست ؟ قلیه ماهی جز یکی از غذاهای خوشمزه و معروف جنوب است که طرفداران بسیاری داشته و در برنامه های غذایی افراد جایی مخصوصی داشته است. برخی از ما تصور می کنیم که برای پختن قلیه ماهی نیاز به سبزی های جنوبی است ولی با وجود اینکه این غذا مخصوص جنوبی هاست ولی مانند دیگر غذاها شما در هر جایی می توانید این غذا را تهیه کنید و سبزی آن مانند دیگر سبزی ها قابل دسترس خواهد بود.

مواد لازم برای تهیه قلیه ماهی

  • برای اینکه قلیه ماهی خوشمزه ی درست کنید باید یک کیلو ماهی شوریده یا هامور یا سنگسر داشته باشد البته برخی از افراد با تن نیز آن را تهیه می نمایند.ماهی را باید پوست بگیرید و کاملا تمیز نمایید.
  • یک بوته سیر ، یک بسته تمر هندی ، یک عدد پیاز متوسط ، زرد چوبه و نمک به میزان لازم ، فلفل قرمز ، یک فنجان یا یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
  • سیصد گرم سبزی گشنیز و شنبلیله

این خورشت خوشمزه که به عنوان غذای محلی خوزستانی ها به شمار می رود به دلیل دارا بودن سیر و سبزی ، هم رنگ زیبا و هم طعم فوق العاده ی داشته است. در این غذا چون از تمر هندی استفاده می شود نوعی ترش مزگی خاصی به خورشت خواهد داد .

البته فراموش نکنید که در این خورشت به جای اینکه از گوشت استفاده شود ، ماهی جایگزین شده و البته نه تنها ضرری را برای بدن نداشته است بلکه خواص بیشماری را خواهد داشت. افرادی که ناراحتی های قلبی ، چربی خون بالا دارند می توانند از این خورشت استفاده نمایند ولی حتما میزان روغن کم و مدت زمان کوتاه تفت را مد نظر بگیرند.

شما هم می توانید با تهیه مواد لازم ، این خورشت خوشمزه را برای خود و خانواده تان بپزید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *